دور جدید تحریم‌های آمریکا علیه هواوی؛ کل کسب و کار هواوی به خطر افتاد!

روز گذشته آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه شرکت چینی هواوی وضع کرد که مانع دسترسی این کمپانی به چیپ‌های پردازشی جدید و پیشرفته می‌شوند و به نوعی می‌توان گفت کل موجودیت شرکت را به خطر می‌اندازد. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

وزارت بازرگانی ایالات متحده روز دوشنبه اعلام کرد که تحریم‌های جدیدی علیه هواوی وضع شده و در آن از شرکت‌های خارجی تولید کننده نیمه هادی خواسته شده تا از فروش تراشه‌های تولید شده با استفاده از نرم افزارها یا فناوری‌های آمریکایی به هواوی، خودداری شود و در صورت لزوم باید مجوزهای لازم برای این کار اخذ شود.

پیش از این محدودیت‌هایی که در ماه مه علیه شرکت چینی هواوی اعمال شده بودند، شرکت‌هایی مانند شرکت تولید نیمه هادی تایوان (TSMC) را موظف می‌کردند تا از تولید و عرضه چیپ به HiSilicon خودداری کنند. HiSilicon یکی از شرکت‌های تابعه هواوی است که تأمین تراشه‌های پردازشی این کمپانی را بر عهده دارد.

تحریم‌های جدیدی که روز گذشته به امضای رئیس جمهور آمریکا، دونالد ترامپ رسیدند، دور تازه‌ای از فشارها علیه پکن را آغاز می‌کنند که به نظر می‌رسد هدف از آن‌ها جلوگیری از سلطه چین به فناوری‌های آینده دنیا است. در طول سه هفته گذشته نیز دولت ایالات متحده تهدیدهایی را علیه اپ‌های چینی تیک تاک و وی‌چت مطرح کرد و در عین حال اعلام کرد که به زودی فعالیت‌های گروه علی‌بابا را در آمریکا محدود خواهد کرد.

هواوی هنوز واکنشی به دور جدید تحریم‌های آمریکا علیه هواوی نشان نداده و در برابر سؤالات مطرح شده نیز سکوت کرده است.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع cnn
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها