پاداش 140هزار دلاری هواوی به هکرها!

بسیاری از شرکت‌ها به هکر‌های کلاه‌ سفید (هکرهایی که با قصد منفی دست به هک نمی‌زنند) جوایزی را ارائه می‌کنند تا آن‌ها ضعف‌هایی را در محصولاتشان بیابند. این استراتژی به این شرکت‌ها اجازه می‌دهد که این نقاط ضعف را قبل از آن‌که هکر‌های دیگر از آن سوء استفاده کنند، برطرف کنند. محققان امنیتی و هکرهای کلاه سفید نیز برای این کارشان پاداش دریافت می‌کنند. هواوی نیز یک برنامه‌ی شناسایی آسیب پذیری راه اندازی کرده و به یافته‌های مهم بیش از 140هزار دلار پاداش می‌دهد.

هواوی این برنامه را با همکاری برنامه‌ی امنیتی موبایل 360 شروع کرده و با توجه به میزان جدی بودن یافته و اهمیت آن، تا 140 هزار دلار به افرادی یابنده پرداخت می‌کند. این موضوع در کنفرانس امنیتی هواوی امسال مطرح شد و همه‌ی محققان امنیتی می‌توانند در آن شرکت کنند.

مدیر تیم 360 بیان داشت که گروه آن‌ها توانسته در طی 2 سال گذشته 138 مشکل امنیتی در سیستم عامل اندروید بیابد که 12 درصد کل این حفره‌ها را شامل می‌شود هدف هواوی از این برنامه، تشویق هکر‌های اخلاق‌مدار به صرف وقت برای یافتن حفره‌های امنیتی در محصولاتشان است. البته فعلا این برنامه برای همه‌ی هکرها در دسترس نیست؛ ولی امکان اینکه این اتفاق در آینده بیفتد بی‌شک هست.

 

منبع Ubergizmo
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها