فروش 6 میلیون واحدی خانواده هواوی پی 20 تنها در سه ماه نخست عرضه!

هواوی پس از اینکه دو روز قبل خبر از هدف گذاری خود برای فروش 200 میلیون واحد گوشی هوشمند در سال 2018 داد، امروز نیز یک اطلاعیه دیگر منتشر کرده که به فروش گوشی های هواوی پی 20، ‌پی 20 پرو و پی 20 لایت مربوط می شود.

رئیس بخش گوشی های هوشمند هواوی، کوین هو (Kevin Ho)، در جریان رویداد Consumer Electronics Show Asia به این نکته اشاره کرده که میزان فروش خانواده پی 20 نسبت به نسل قبل افزایشی چشمگیر داشته و 81 درصد بیشتر شده است. اگر بخواهیم به صورت دقیق تر بگوییم،‌ بنا به اعلام این مقام ارشد هواوی، ‌گوشی های سه گانه خانواده پی 20 در طول سه ماه اول عرضه بیش از 6 میلیون دستگاه فروش داشته اند که در مقایسه با فروش 3.3 میلیونی سه گوشی پی 10،‌ پی 10 پلاس و پی 10 لایت،‌ رشد بسیار قابل ملاحظه ای را نشان می دهد.

البته آقای هو به این نکته اشاره نکرده که فروش سه گوشی هواوی پی 20، ‌پی 20 پرو و پی 20 لایت به صورت تفکیک شده به چه شکل بوده و عملکرد هر یک از مدل ها چگونه بوده است. به هر حال با توجه به قیمت نسبتا پایین تر هواوی پی 20 لایت به نظر می رسد میزان فروش این گوشی از دو مدل دیگر بیشتر باشد. البته در این بین مدل پی 20 پرو هم با توجه به پیشرفت های سخت افزاری بسیار خوبی که داشته (مانند دوربین سه گانه و رنگ بدنه منحصر به فرد)،‌ توانسته به محبوبیت خوبی در عرصه جهانی و به ویژه کشورهای اروپای غربی،‌ دست پیدا کند.

آقای هو به جزئیات بیشتری در خصوص آمار فروش هواوی اشاره نکرد اما وعده داد که با معرفی سری میت 20 در اواخر سال جاری میلادی، مشتریان می توانند چیزهای بیشتری از این شرکت چینی،‌ قبل از آغاز سال 2019‌ ببینند. گوشی پرچمدار هواوی میت 20 پرو هم مانند پی 20 پرو احتمالاً‌ مجهز به دوربینی سه لنزه خواهد بود که البته می تواند در برخی بخش ها پیشرفت هایی هم داشته باشد. همچنین میت 20 پرو به احتمال زیاد از یک صفحه نمایش بزرگ 6.9 اینچی نیز استفاده خواهد کرد.

در حال حاضر، هواوی هنوز تاریخ دقیق عرضه سری میت 20 را اعلام نکرده اما با در نظر گرفتن زمان معرفی مدل های پیشین،‌ می توان پیش بینی کرد که در ماه اکتبر شاهد رونمایی از این سری جدید باشیم.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها