مشکلات هواوی چگونه به بازار جهانی گوشی هوشمند ضربه می‌زند؟

پس از  گذشت چند هفته و اصرار شرکت چینی مبنی بر اینکه این شرکت آمادگی رویارویی با هر چیزی که ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده ممکن است پیش  روی این شرکت قرار دهد را دارد اما در نهایت، هواوی اعتراف کرد که سرعت باورنکردنی و رشد اخیر این شرکت در بین بزرگترین فروشندگان گوشی‌های هوشمند در جهان، رو به کاهش است.

در حالی که پیش‌بینی می‌شود اپل، سامسونگ و شیائومی از زیان‌ جهانی کمپانی هواوی سود زیادی بدست آورند اما کانالیس، شرکت تحلیلگر بازار جهانی فناوری از زوایه‌ای دیگر به بازندگان بزرگ این معادله بسیار پیچیده نگاه می‌کند. این شرکت تحقیقاتی معتقد است که “عدم اطمینان و تردید در مذاکرات تجاری بین ایالات متحده و چین و امضا شدن فرمان اجرایی امریکا در تاریخ 15 می امسال ” از جمله دلایلی است که کل صنعت گوشی‌های هوشمند جهان را تحت تاثیر قرار داده و نه تنها به هواوی بلکه کل صنعت ضربه می‌زند.

اگرچه پیش بینی پیامدهای دراز مدت تنش‌های فعلی بین دولت‌های آمریکا و چین و نتایج آتی غیرممکن است اما طبق پیش‌بینی شرکت کانالیس احتمالا میزان فروش گوشی‌های هوشمند در سال 2019 به 1.35 میلیارد دستگاه برسد که کاهش 3.1 درصدی نسبت به کل سال گذشته و کاهش فروش در کل این صنعت را به همراه دارد که تا مدتی پیش رشد پایدار و  چشمگیری داشت.

این رشد به خصوص زمانی متوقف شد که سازندگان وارد بازار شدند اما نوآوری مثل قبل نداشتند و نتوانستند مردم را متقاعد سازند تا گوشی های عالی خود را به گوشی‌های  پرچمدار جدیدتر ارتقا دهند. با ظهور فناوری 5 جی و طرح‌های جدید و شرکت‌هایی که رویای گوشی‌های بدون بریدگی و انعطاف‌پذیر را دنبال می‌کنند تحلیلگران انتظار بهبود فروش گوشی‌های هوشمند در سطح جهان را دارند.

حال اگراین فرضیه صحیح باشد باید تا سال 2020 برای افزایش عرضه و فروش صبر کرد.  در مجموع، پیش‌بینی می‌شود که میزان فروش  و عرضه 1.35 میلیارد دستگاه در سال جاری به 1.39 میلیارد دستگاه در سال 2020 افزایش یابد و پس از کاهش متوالی فروش  4.5 و 3.1 درصدی در سال 2018 و 2019 شاهد رشد 3.4 درصدی در ساال 2020 باشیم. البته شایان ذکر است که در سال جاری، به راحتی نمی‌توان چیزی را پیش‌بینی کرد چرا که  این کاهش فروش و عرضه تا حد زیادی به این موضوع بستگی دارد که آیا هواوی دوباره قادر به  همکاری با شرکت‌های آمریکایی خواهد بود یا خیر. فرضیه فعلی این است که “محدودیت‌ها برای فروشندگان چینی و بعد از  پایان 90 روز تعطیلات ترامپ  اجرا خواهد شد و این شرکت دست کم تا مدتی نمی‌تواند از پتانسیل خود در خارج از کشور استفاده کند”.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.