با فناوری جدید هیوندای می‌توانید ماشین خود را با گوشی اورکلاک کنید!

کسانی که صاحب خودوری برقی هستند، در آینده‌ای نزدیک خواهند توانست عملکرد ماشین خود را با استفاده از یک برنامه ویژه که بر روی گوشی هوشمند نصب می‌شود، تنظیم کرده و حتی پروفایل‌های خود را با دیگر رانندگان هم به اشتراک بگذارند!

سیستم جدیدی که کمپانی کره‌ای هیوندای معرفی کرده، قادر خواهد بود تا گوشی هوشمند را با خودرو جفت کرده و به شما اجازه دهد تنظیماتی از قبیل حداکثر سرعت، شتاب و توانایی کاهش سرعت، بازیابی انرژی از ترمز، احتراق و حداکثر خروجی گشتاور را تنظیم کنید.

این برنامه می‌تواند تنظیمات خاصی را برای بهینه‌سازی عملکرد خودرو و یا دادن حس و حال اسپورتی به آن، پیشنهاد کند. همچنین برای شرایط مختلف رانندگی، یک سری تنظیمات از پیش تعیین شده وجود خواهد داشت که به سرعت می‌توان آن‌ها را فعال کرده و عملکرد خودرو را با شرایط هماهنگ نمود. حتی می‌توانید تنظیماتی را که انجام داده‌اید در قالب پروفایل ذخیره کرده و آن‌ها را با سایر رانندگان نیز به اشتراک بگذارید.

در نگاه اول می‌توان گفت این فناوری بسیار مفید بوده و به رانندگان خودروهای برقی اجازه خواهد داد تا عملکرد ماشین خود را کاملاً هماهنگ با جاده‌های محلی تنظیم کنند (مثلا جاده‌های باریک و پر پیچ و خم و یا جاده‌های صاف و یخ‌زده در زمستان). با استفاده از این فناوری جدید حتی می‌توان با اعمال محدودیت بر روی بخش‌های مختلف خودرو، آن را با خیال راحت‌تر در اختیار نوجوانان و افراد کم تجربه‌تر قرار داد.

با فناوری جدید هیوندای می‌توانید ماشین خود را با گوشی اورکلاک کنید!

به اشتراک‌گذاری پروفایل خودور خوب است یا بد؟

با اینکه قابلیت به اشتراک‌گذاری پروفایل در این سیستم جدید بسیار هیجان انگیز به نظر می‌رسد، اما از طرف دیگر می‌تواند عواقب وحشتناکی نیز داشته باشد. در واقع با وجود چنین قابلیتی امکان هک کردن و دخالت در عملکرد خودروها نیز افزایش خواهد یافت. بنابراین هیوندای در حال برنامه‌ریزی برای استفاده از فناوری بلاک‌چین برای جلوگیری از خطرات امنیتی است. با وجود این سیستم امنیتی، تمامی تنظیمات سفارشی از سرورهایی ویژه رد و بدل خواهند شد و امکان دخالت در آن‌ها به حداقل خواهد رسید.

یکی از اعضای تیم تحقیقاتی هیوندای در این رابطه گفته:

از آنجا که گروه خودروسازی هیوندای موتور در حال برنامه‌ریزی برای عرضه 44 مدل سازگار با محیط زیست، از جمله 23 خودرو الکتریکی، تا سال 2025 است، ما سعی داریم از پتانسیل بالای فناوری‌ها و سرویس‌ها در خودروهای غیر احتراقی استفاده کنیم.

هیوندای هنوز اعلام نکرده که تکنولوژی مذکور چه زمانی در خودروهای تولیدی این شرکت مورد استفاده قرار خواهد گرفت، اما قصد دارد تا در آینده‌ای نزدیک چنین قابلیتی را در مدل‌های مختلف هیوندای و کیا اضافه کند.

منبع techradar
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها