مسابقات چالش‌های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات «ICT Challenge» برگزار می‌شود

مسابقات چالش‌های حوزه فناوری اطلاعات در شش ماه دوم سال 1397در محل دانشگاه صنعتی شریف برگزار می شود

رویدادهای «ICT Challenge» که توسط دانشگاه صنعتی شریف و شرکت آریا راد شریف و با همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری، پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می شود، مجموعه مسابقاتی با هدف شناسایی افراد توانمند جویای کار و ورود این افراد به بازار کار است که تحت یک سری قوانین خاص و در جهت حل چالش های موجود در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات برگزار می شود.

در هر کدام از این رویداد ها یک چالش خاص در حوزه ICT مورد هدف قرار گرفته و یک مسابقه برای حل این چالش برگزار می‌شود. برای انتخاب چالش اصلی مسابقه گروهی از مجموعه های فعال در حوزه ICT تشکیل شده و با نظر این گروه و تحت یک سری قوانین خاص چالش‌های مطرح شده تبدیل به یک یا چند مسئله قابل ارائه در مسابقات خواهد شد.

با توجه به چالش انتخاب شده، افراد مستعد و توانمند و دارای ایده های خلاقانه و نوآورانه در راستای حل چالش مطرح شده جهت شرکت در رویداد شناسایی و دعوت می شوند. مسابقات به صورت حضوری و طی یک روز (12 ساعت) برگزار خواهد شد و افراد برتر همان روز جوایز خود را دریافت می‌کنند.

در این راستا، رویداد های ICT Challenge در سال 1397 به شرح زیر طراحی شده و به ترتیب اجرا خواهد شد.

لازم به توضیح است که رویدادهای طراحی شده در سال 97 در حوزه برنامه نویسی و زبان های برنامه نویسی است و در سال آینده وارد حوزه‌های جدید ICT خواهد شد. در ادامه هر کدام از رویداد ها به صورت کامل توضیح داده شده است. ICT Challenge

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع دانشگاه صنعتی شریف
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها