صفحه‌ی اینستاگرام افراد درمورد شخصیت‌شان چه می‌گوید؟!

اینستاگرام برای همه تبدیل به دفتر خاطراتی شده است. با اسکرول کردن در صفحه‌تان می‌توانید ببینید که در زمان‌های مختلف چطور خلق و خوی‌تان دست خوش تغییر شده است. پشت هر عکسی که پست می‌کنید آنالیز روان شناختی وجود دارد: مثلا چه احساسی داشتید، در ذهن‌تان چه می‌گذشته، احتیاجات‌تان و غیره. در واقع ضمیر ناخود آگاه‌تان، خودش را در پست اینستاگرام‌تان نشان می‌دهد.

پس اگر می‌خواهید کسی که تازه با او آشنا شده‌اید را بیشتر بشناسید، او را بر روی اینستاگرام پیدا کرده و نگاهی به صفحه‌اش بیندازید. از دین گرفته تا احساسات و رژیم غذایی، اینستاگرام چیز‌های زیادی را در مورد افراد فاش می‌کند.

افراد افسرده بیشتر در اینستاگرام پست می‌گذارند. اینکه چقدر در اینستاگرام پست می‌گذارند می‌تواند نشان دهنده‌ی سلامت روانی‌شان باشد. یک مطالعه، 43 هزار پست اینستاگرام از 166 اکانت را آنالیز کرده و نتیجه این شده که افراد افسرده بیشتر از بقیه پست گذاشته و کمتر از فیلتر‌ها بر روی عکس‌های‌شان استفاده می‌کنند.

instazood1 10 300x180 - صفحه‌ی اینستاگرام افراد درمورد شخصیت‌شان چه می‌گوید؟!

البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که جامعه‌ی آماری این مطالعه نسبتا کوچک بوده و این مورد لزوما قابل استناد نیست. اما قابل در نظر گرفتن است.

افرادی که خیلی در مورد رابطه‌ی عاشقانه‌شان پست می‌گذارند، احتمالا عزت نفس پایینی داشته و در مورد روابط‌‌‌‌شان نامطمئن هستند. افرادی که عکس زیادی با شریک‌شان پست کرده و وضعیت تاهل‌شان را در بیو می‌نویسند، خیلی به شریک‌شان وابسته بوده و عزت نفس پایین‌شان را با این حقیقت که در رابطه‌ای هستند می‌پوشانند! همچنین، این موضوع می‌تواند بدین معنا باشد که در مورد چیزی که دارند احساس ناامنی کرده و یا حس می‌کنند دیگران باید آن‌ها را کنار هم دیده و بدانند که با هم خوب هستند تا خودشان هم این مسئله باورشان شود!

instazood2 8 300x182 - صفحه‌ی اینستاگرام افراد درمورد شخصیت‌شان چه می‌گوید؟!

اگر افراد صفحه‌شان را پر از سلفی‌هایی از خودشان کرده‌اند، می‌تواند نشانه‌ی این باشد که خود شیفته بوده یا به دنبال تایید و تصدیق دیگران می‌باشند.

instazood3 8 300x166 - صفحه‌ی اینستاگرام افراد درمورد شخصیت‌شان چه می‌گوید؟!

اگر افراد عکس‌های گروهی زیادی پست کنند، می‌تواند به این معنا باشد که برونگرا و اجتماعی هستند. اما اگر پروفایل‌شان پر از عکس‌های گروهی است، دارند با محبوبیت‌شان پز می‌دهند، اما از درون تنها هستند.

instazood4 4 300x225 - صفحه‌ی اینستاگرام افراد درمورد شخصیت‌شان چه می‌گوید؟!

اگر صفحه‌ی افراد پر از عکس‌های رنگی و لبخندی پهن بر چهره‌شان است، آن‌ها دوست‌دار همکاری هستند. این افراد شاد و سر‌زنده بوده و می‌خواهند این شادی و سرزندگی را با دیگران هم به اشتراک بگذارند.

instazood5 6 300x194 - صفحه‌ی اینستاگرام افراد درمورد شخصیت‌شان چه می‌گوید؟!

وقتی صفحه‌ای پر از عکس‌هایی با فیلتر‌های سیاه و سفید باشد، فرد صاحب صفحه ممکن است عصبی باشد. این افراد شاید کمی افسرده و احساساتی نیز بوده و یا از بعضی جهات منفی گرا باشند. این افراد نیمه‌ی خالی لیوان را می‌بینند.

instazood6 5 300x169 - صفحه‌ی اینستاگرام افراد درمورد شخصیت‌شان چه می‌گوید؟!

صفحه‌ای پر از عکس‌های غذا، می‌خواهد میزان لذت بردن فرد دارنده‌ی صفحه را نشان دهد که می‌خواهد تصویری فانتزی از خودش در چشم دیگران به نمایش بگذارد. یا شاید هم این افراد شکمو و یا حتی آشپز باشند!!

instazood7 3 300x200 - صفحه‌ی اینستاگرام افراد درمورد شخصیت‌شان چه می‌گوید؟!

اگر افراد اکانت بامزه و سرگرم کننده‌ای داشته باشند، با 3 گزینه مواجه هستید:

1- آن‌ها می‌خواهند مشکلات‌شان را مخفی کرده و چهره‌ای شاد از خودشان به دیگران نشان دهند. شاید این افراد از شوخی به عنوان مکانیسم دفاعی استفاده می‌کنند.

instazood8 4 300x199 - صفحه‌ی اینستاگرام افراد درمورد شخصیت‌شان چه می‌گوید؟!

2- خیلی اعتماد به نفس دارند و برای‌شان مهم نیست دیگران راجع به‌شان چه فکری می‌کنند.

3- کلا آدم‌های بامزه‌ای هستند!

افرادی که عکس بدون فیلتر و ژست پست می‌کنند، به ثبات و بلوغ فکری رسیده‌اند. آن‌ها به دنبال تایید شدن از سوی دیگران نمی‌باشند.

کسانی که کلی عکس در باشگاه و از اندام و عضله‌های خود پست می‌کنند در واقع خود شیفته هستند. این افراد ممکن است از درون مشکلات شخصیتی یا خلا‌ءهایی داشته باشند و در واقع می‌خواهند مسائل این چنینی را پشت ظاهر فیزیکی خود پنهان کنند.

پست کردن عکس کتاب و چیز‌های این مدلی، نشان دهنده‌ی فردی با افکار عمیق و اغلب درونگراست. هر چند بعضی‌ها این کار را صرفا به خاطر شوآف انجام می‌دهند!

کسانی که عکس حیوان خانگی یا کلا حیوانات بامزه را پست میکنند، بازیگوش و احساساتی هستند.

پشت پست کردن نقل قول‌های بامعنا، افرادی است که می‌خواهند به خودشان و یا دیگران انگیزه بدهند. این افراد عموما مقاصد خیری دارند.

بعضی افراد هم برای اجتناب از گفتن تبریک، کلی پست تبریک و تولدت مبارک پست می‌کنند تا دوست خوبی بنظر برسند!

پس دفعه‌ی بعد که با کسی آشنا شدید، حتما حواس‌تان باشد که برای شناخت بیشتر سری به حساب اینستاگرامش بزنید!

منبع instazood

مطالب مرتبط

1
دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar
1 دیدگاه
0 پاسخ
0 دنبال‌کننده
 
باحال‌ترین دیدگاه
داغ‌ترین دیدگاه
محمد
محمد

هیچی نمیگه یه مشت چرت و پرت 😄