آی پینز

آخرین آمار رسمی: iOS 10 بر روی 76 درصد از دستگاه‌های اپل نصب شده است

یکی از نقات قوت دستگاه‌های آی او اس نسبت به دستگاه‌های اندرویدی، این است که به‌روزرسانی‌های مختلف برای تمام آن‌ها همزمان ارائه می‌شود و به‌ محض ارائه مدل جدیدی از آیفون، پیغام به‌روزرسانی برای دستگاه‌های آیپد و آیپاد و همچنین آیفون‌های قدیمی‌تر نمایش داده می‌شود. با وجود اینکه این پیام‌های هشدار شاید برای برخی از کاربران آزار دهنده باشد، اما نصب این به‌روزرسانی‌ها برای دسترسی به قابلیت‌های بیشتر و همچنین امنیت بیشتر امری ضروری است.

چهار ماه از ارائه آخرین نسخه سیستم‌ عامل همراه اپل، یعنی ios 10 می‌گذرد و شاهد رشد روزافزون به‌روزرسانی دستگاه‌ها به این نسخه هستیم. حال به‌تازگی اپل نموداری منتشر کرده که نشان‌ دهنده تعداد دستگاه‌های استفاده کننده از این سیستم عامل جدید است. طبق این آمار، 76 درصد دستگاه‌های فعال در حال حاضر از نسخه 10 سیستم‌ عامل اختصاصی اپل استفاده می‌کنند و این در حالی است که 18 درصد کماکان از نسخه 9 و 6 درصد هم از نسخه‌های پیشین بهره می‌برند.

امار و ارقام ای او اساما دسترسی سریع و گسترده به به‌روزرسانی‌ها معایبی هم دارد و هیچ‌ وقت این دسترسی سریع و گسترده به بروزرسانی‌ها تضمینی برای ارائه نسخه‌ای بدون مشکل برای تمام دستگاه‌ها نیست. به‌عنوان نمونه می‌توان به آیفون 6 اس اشاره‌ کرده که بعد از به‌روزرسانی اخیر با مشکلات زیادی در باتری مواجه شده است. با اینکه هنوز مشخص نیست این مشکلات نرم‌افزاری هستند یا سخت‌افزاری، اما درست از زمان عرضه به‌روزرسانی به وجود آمده‌‍اند. بنابراین طبیعی است که کارشناسان و کاربران این دو را به هم مرتبط بدانند.

منبع Phonearena
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها