پرده برداری مایکروسافت از برخی ویژگی‌های نسخه سازندگان ویندوز 10

مایکروسافت پیش‌نمایشی از نسخه سازندگان ویندوز 10 را امروز برای گذراندن آزمایش‌های لازم، در دسترس قرار داد که ویژگی‌های جذابی را  با خود به همراه دارد.

از مهم‌ترین تغییرات می‌توان به قابلیت‌های جدید مرورگر اج (Edge) اشاره کرد که از جمله می‌توان موارد زیر را نام برد:

  • ویژگی تماشای سایر پنجره‌ها در مرورگر بدون ترک کردن پنجره باز
  • ذخیره و بازیابی پنجره‌های بسته‌شده
  • بازنمودن پنجره جدید در حالت InPrivate
  • جلوگیری از اجرای فایل‌های فلش به‌صورت پیش‌فرض

پرده برداری مایکروسافت از برخی ویژگی‌های نسخه سازندگان ویندوز 10

به‌علاوه مایکروسافت قابلیت جدیدی برای تنظیم خودکار نور آبی‌رنگ در نظر گرفته که با استفاده از زمان طلوع و غروب خورشید در محل زندگی شما، آن را تنظیم می‌کند. در کنار تنظیم نور آبی، ویژگی جهت تنظیم آسان‌تر رزولوشن صفحه و بهبود DPI تصویر در دسترس کاربر است. اپلیکیشن های دسکتاپ هم می‌توانند با خاموش نمودن تنظیمات DPI، به راحتی به حداکثر کیفیت دست پیدا کنند.

DPI  مخفف کلمه‌های Dot Per Inch یا نقطه در هر اینچ می‌باشد و یک واحد اندازه‌گیری است. درواقع DPI یکی از روش‌های محدود کردن و تعریف کردن درجه وضوح یا Resolution یک تصویر است. این DPI است که تعیین می‌کند شما چه تعداد نقطه رنگی متفاوت می‌توانید در یک اینچ از تصویر در کنار هم قرار دهید، طبیعتاً هرچقدر تعداد نقاط یا Dot در هر اینچ بیشتر باشد به معنی کیفیت یا Resolution بهتر تصویر است. هر نقطه می‌تواند با نقطه کنار آن در رنگ تفاوت داشته باشد، با توجه به اینکه چشم انسان قادر به ترکیب و مخلوط کردن رنگ‌ها با همدیگر است هرچقدر اندازه این نقاط کوچک‌تر باشد از نظر چشم انسان کیفیت تصویر بهتر خواهد بود. هرچقدر اندازه این نقاط بزرگ‌تر باشد یعنی DPI ما در تصویر کاهش داشته باشد چشم انسان قابلیت تفکیک کردن رنگ‌های این نقاط را به‌دست خواهد آورد و تصویر به شکل یک پیکسلی و ترک‌خورده به چشم می‌آید.

برخلاف آنچه از اسکرین شات های منتشر شده بر می‌آمد، مایکروسافت تغییرات زیادی در بخش رابط کاربری ایجاد نکرده و از تغییرات به وجود آمده می‌توانیم به منوی استارت اشاره‌کنیم. می‌توانید تعدادی برنامه‌های دلخواهتان را در یک پوشه جمع‌آوری کرده و یا باوجود پاپ-آپ به‌سرعت به هر اپلیکیشنی دسترسی داشته باشید.

پرده برداری مایکروسافت از برخی ویژگی‌های نسخه سازندگان ویندوز 10
از ویژگی‌های مهم افزوده‌شده، امکان ثبت اسکرین شات است. بنابراین دیگر به اپلیکیشن های شخص ثالث برای این کار نیاز نخواهید داشت.

تغییرات بسیار زیاد دیگری هم اعمال‌شده‌اند ازجمله صفحه مرگ سبز. به نظر می‌رسد این غول نرم‌افزار ردموندی، ماه آوریل را برای عرضه نسخه سازندگان انتخاب نموده است.

منبع The Verge
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

دیگران چه می خوانند؟