جف بزوس با 100 میلیارد دلار سرمایه پولدارترین فرد جهان شد؛ رشد شگفت انگیز کمپانی آمازون

جف بزوس «jeff Bezos» مدیر عامل آمازون با 100 میلیارد دلار سرمایه به عنوان پولدارترین شخصی که بر روی زمین زندگی می کند، بالاخره بیل گیتس، میلیاردر قدیمی را پشت سر گذاشت.

جف بزوس در ابتدا کار خود را با راه اندازی وب سایت آمازون آغاز کرد، اما در سال های اخیر اقدام به تولید دستگاه‌های الکترونیکی و همچنین خرید کمپانی های دیگر کرده است. از همین رو، بزوس توانسته به سرمایه عظیمی دست پیدا کند که او را تبدیل به پولدارترین فرد حال حاضر جهان می‌کند! لازم به ذکر است که فروش آنلاین این کمپانی نیز رشد قابل ملاحظه‌ای داشته، به طوری که تنها در جمعه سیاه گذشته، بیش از نیمی از فروش آنلاین را به خود اختصاص داده است!

در گذشته تنها بیل گیتس به سرمایه 100 میلیارد دلاری دست پیدا کرده بود و آن هم زمانی که مایکروسافت با فروش فوق العاده ویندوز توانسته بود به برترین کمپانی دنیا تبدیل شود. اما حال که بیل گیتس تنها سهام دار چند کمپانی است و پول های خود را صرف کارهای بشردوستانه می‌کند، از سرمایه‌اش کاسته شده است.

جف بزوس - جف بزوس با 100 میلیارد دلار سرمایه پولدارترین فرد جهان شد؛  رشد شگفت انگیز کمپانی آمازونارزش سهام آمازون نیز به شکل فوق العاده ای در حال رشد است و شاید کسی فکر نمی‌کرد که روزی آمازون تا به این حد قدرتمند شود، به طوری که مدیرعامل آن با 100 میلیارد دلار سرمایه، پولدارترین فرد جهان شناخته شود.

باید منتظر ماند و دید که جف بزوس در آینده با این سرمایه عظیم چه کارهایی خواهد کرد!

منبع inc

مطالب مرتبط

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.