دیجی قلم؛ زندگینامه لری پیج، پدر موتور جستجوی گوگل

در این قسمت از دیجی قلم نگاهی خواهیم داشت به زندگی مردی موفق و ثروتمند به نام لری پیج. وی را می‌توان یکی از بنیان گذاران موتور جستجوی گوگل دانست که با هوش و ذکاوتش توانست دنیا را مجذوب گوگل کند. لری که یک کارآفرین در حوزه‌ی اینترنت و یک دانشمند کامپیوتر است توانست به کمک دوست قدیمی‌اش سرگی برین در سال 1998 موتور جستجوی گوگل را پدید بیاورد.

خلاصه ی زندگی لری پیج

سال 1973 میلادی بود که لری در خانواده‌ای که در زمینه‌ی کامپیوتر تخصص داشتند متولد شد. دوران کودکی‌اش را در شهر میشیگان سپری کرد و سپس از دانشگاه استنفورد در رشته‌ی مهندسی کامپیوتر شروع به تحصیل کرد. در همین دوران بود که لری و سرگی با یکدیگر آشنا شدند و شروع به ساخت موتور جستجویی کردند که از بی نهایت صفحه ساخته می‌شد و نامش را گوگل نهادند.

سال 1998 گوگل به شکل رسمی شروع به کار کرد و به سرعت در میان مردم به محبوبیت رسید، تا جایی که در سال 2013 مشخص شد که در روز حدود 6 میلیارد جستجو از طریق این موتور جستجو صورت می‌گیرد.

دیجی قلم؛ زندگینامه لری پیج، پدر موتور جستجوی گوگل

اوایل زندگی

همانطور که کمی قبل‌تر گفته شد خانواده‌ی لری در زمینه‌ی کامپیوتر متخصص بودند. پدرش کارل پیج به عنوان متخصص علوم رایانه و هوش مصنوعی فعالیت می‌کرد و مادرش استاد برنامه نویسی بود. به همین دلیل از همان دوران کودکی وی علاقه مند به دنیای کامپیوترها شد و بعدها توانست در این حوزه تبدیل به یکی از موفق‌ترین‌ها شود.

دیجی قلم؛ زندگینامه لری پیج، پدر موتور جستجوی گوگل

آغاز گوگل

در ابتدای کار لری و سرگی کار بر روی گوگل را به عنوان یک پروژه شروع کردند و قرار بر این بود تا یک موتور جستجو بسازند که صفحات وب را بر اساس محبوبیت به نمایش در بیاورد. بعد از طراحی و ساخت این موتور جستجو و وارد کردنش به فضای مجازی تعداد زیادی از کاربران اینترنت در آن زمان را به خود جذب کرد و به سرعت در حال محبوب شدن بود. لری و سرگی از خانواده‌های خود 1 میلیون دلار جمع آوری کردند و به همراه دوستان خود در سال 1998 کمپانی گوگل را به وجود آوردند.

گوگل کاری کرد که لری و سرگی هر دو از ثروتمندترین افراد بر روی سیاره‌ی زمین هستند.

دیجی قلم؛ زندگینامه لری پیج، پدر موتور جستجوی گوگل

موفقیت های بیشتر

گوگل در دنیای امروز تنها یک موتور جستجو نیست بلکه تبدیل به یک غول تکنولوژی شده است. با گذشت سال‌ها گوگل از سرویس‌های شگفت انگیز خود از قبیل یوتیوب، گوگل مپ، جی میل و … پرده برداشت و در زمینه‌های هوش مصنوعی نیز پیشرفت‌های زیادی کرد.

در حال حاضر در پروژه‌های فضایی، ساخت فضاپیما و سفر به فضا و حتی اتومبیل‌های هوشمند نیز شرکت می‌کند.

نظر شما درباره‌ی گوگل و لری پیج چیست؟

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع biography
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar