دیجی قلم؛ زندگینامه پاول دورف، خالق تلگرام

تلگرام در بسیاری از کشورها از جمله ایران طرفداران زیادی دارد و با توجه به کارآمد بودن و امنیت می‌توان آن را یکی از بهترین اپلیکیشن ها دانست. شاید در ابتدای ظهور تلگرام تنها کاری که انجام می‌داد ارسال و دریافت متن، عکس و فیلم بود. ولی در حال حاضر در کنار این قابلیت چندین ویژگی تازه اضافه شده که از آن‌ها می‌توان به کانال‌ها، گیف ها و … اشاره کرد. تلگرام با سرعتی بالا در میان کاربران ایرانی محبوب شد و در هر گوشی می‌توان آن را یافت.

در این قسمت از دیجی رو نگاهی خواهیم داشت به زندگینامه پاول دورف، خالق تلگرام.

خلاصه ی زندگی پاول دورف

پاول در 10 اکتبر سال 1984 در شهر زیبای سن پترزبورگ به دنیا آمد. سال‌ها گذشت و او تبدیل به یک کارآفرین و خالق VK (شبکه‌ی اجتماعی محبوب در اروپا) و همچنین تلگرام شد. برادر او که نیکولای نام دارد در طول مسیرر موفقیتش در کنارش بوده و هست.

از پاول به عنوان مارک زاکربرگ روسیه یاد می‌کنند زیرا در زیر 30 سالگی توانست یکی از ثروتمندترین‌ها در جهان باشد.

دیجی قلم؛ زندگینامه پاول دورف، خالق تلگرام

خانواده

پدر او والری سمینوویچ دورف که دکترای علوم زبانشناسی دارد کتاب‌های زیادی را در زمینه‌های مختلف به چاپ رسانده و در این زمینه بسیار موفق بوده است. وی در حال حاضر رئیس بخش زبانشناسی کلاسیک دانشکده واژه شناختی دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ می‌باشد.

برادر او نیکولای ریاضیدان است و تاکنون در روسیه و عرصه‌ی جهانی عنوان‌های زیادی را به‌دست آورده.

دیجی قلم؛ زندگینامه پاول دورف، خالق تلگرام

زندگی پاول دورف

شاید وی در روسیه و شهر سن پترزبورگ به دنیا آمده باشد ولی بیشتر دوران کودکی‌اش را در شهر تورین کشور ایتالیا گذرانده است. این مهاجرت به دلیل شغل پدر او انجام شد و نهایتاً در سال 2001 به کشور خودش بازگشت.. سال 2006 بود که پاول در رشته‌ی علوم زبان از دانشگاه سن پترزبورگ فارغ التحصیل شد. پاول زمان را هیچگاه ازز دست نداد و با پشتکار در زندگی حرکت می‌کرد.

در همان سال‌های بود که پاول شبکه‌ی اجتماعی VK که شبیه به فیس بوک است را به وجود آورد و در مدت زمان کمی در اروپا به محبوبیت زیادی دست پیدا کرد و ازشش به 3 میلیارد دلار رسید.

دیجی قلم؛ زندگینامه پاول دورف، خالق تلگرام

خروج از VK

آپریل سال 2014 بود که پاول خودش خواست از VK جدا شود و این کار را نیز انجام داد. به نظر می‌آمد این تصمیم به دلیل مشکلاتی باشد که برای کشور اوکراین پیش آمده بود ولی بعدها پاول گفت این کارش تنها برای روز دروغ آپریل بوده است.

در 21 آپریل همان سال وی از سمت مدیر عامل VK عزل شد و این اتفاق به گفته‌ی خودش کاملاً جنبه‌ی سیاسی داشت. بعد از این اتفاقات از کشور روسیه خارج شد و گفت:

هیچ برنامه ای برای بازگشت به این کشور ندارم.

بعد از ترک وطن به سنت کیتس و نویس مهاجرت کرد و در زمینه‌ی اینترنت به فعالیت خود ادامه داد. وی $250,000 از سرمایه‌ی خودش را وارد تجارت شکر کرد و $300 میلیون دلار دیگر را در حساب بانکی‌اش در سوئیس نگاه داشت.

پاول تمرکز خودش را بر روی کمپانی جدیدش یعنی تلگرام گذاشت که در برلین مستقر است. هدفش ساخت سرویس پیام رسانی بود که کاملاً کدگذاری شده باشد. تلگرام نیز در دنیای امروز توانست به یکی از قدرتمندترین وو پرطرفدارترین اپلیکیشن های پیام رسان تبدیل شود.

دیجی قلم؛ زندگینامه پاول دورف، خالق تلگرام
دیجی قلم؛ زندگینامه پاول دورف، خالق تلگرام

نظر شما درباره ی تلگرام چیست؟

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط

1
دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar
1 دیدگاه
0 پاسخ
0 دنبال‌کننده
 
باحال‌ترین دیدگاه
داغ‌ترین دیدگاه
محمد
محمد

برلین کشوره؟! :/