گوشی 5G ال‌ جی در ماه آینده با چیپست اسنپ‌درگون 855 معرفی می‌شود

5 ماه پس از درز اطلاعات در مورد اولین تلفن هوشمند مجهز به قابلیت ارتباطی 5G، شرکت ال‌جی اعلام کرده است که این محصول مورد انتظار را برای اولین بار در کنگره جهانی موبایل (MWC)، در ماه آینده معرفی خواهد کرد. این شرکت کره‌ای برای این که عطش کاربران برای رویارویی با اولین تلفن هوشمند مجهز به 5G را بیشتر کند، به ارائه مشخصات بیشتری از گوشی 5G ال‌جی پرداخته است.

مشخصات سخت‌افزاری گوشی 5G ال‌جی

استفاده از چیپست اسنپ‌درگون 855، نشانه مواجه با یک تلفن هوشمند پرچم‌دار است. این چیپست به تازگی از سوی کوالکام معرفی شده و پیش‌بینی می‌شود تا عملکرد پردازشی قابل تحسینی را به نمایش بگذارد. بهینه بودن این چیپست را می‌توان این گونه بیان کرد که در این نمونه شاهد بهینه‌سازی پردازشی 40 درصدی نسبت به نسخه سال گذشته یعنی اسنپ‌درگون 845 هستیم.

استفاده از این قدرت پردازشی بالا و البته شبکه نسل پنجم موبایل، به طور قطع، مصرف نیروی این دستگاه را بالا خواهد برد، به همین خاطر، گوشی 5G ال‌جی از باتری 4000 میلی‌آمپر ساعت برخوردار خواهد بود. گرچه این یک ارتقا قابل توجه نسبت به دیگر مدل‌های ساخته شده توسط این شرکت است اما باید پذیرفت که قسمت قابل توجهی از این ارتقا، صرف تامین نیازهای سخت‌افزارها و فناوری‌های قدرتمندی مانند اینترنت 5G، خواهد شد. مدل‌های عرضه شده از ال‌جی، مانند مدل “V40 ThinQ”، از باتری 3300 آمپر ساعت برخوردار است.

قابلیت کاهش دما قدرتمند‌تر

digiro 1333 - گوشی 5G ال‌ جی در ماه آینده با چیپست اسنپ‌درگون 855 معرفی می‌شود

نکته دیگر در استفاده از توان پردازشی و ارتباطی قوی، مربوط به مبحث افزایش دمای دستگاه است. پیش‌تر شاهد استفاده از فناوری کاهش دما در مدل LG V40 ThinQ بودیم اما با توجه به مشخصات متفاوت گوشی 5G ال‌جی و قابلیت‌های آن، این شرکت از محفظه خروج و کنترل دمای بسیار بزرگتر استفاده کرده است. این نمونه، 2.7 برابر بزرگ‌تر از نمونه مشاهده شده در V40 ThinQ است، پس می‌توان پیش‌بینی کرد که مسئله افزایش دما، به دلیل فناوری نسل پنجم شبکه موبایل، تا حد قابل قبولی، رفع شود.

با وجود دستیابی به چند مورد از مشخصات سخت‌افزاری اما اطلاعاتی در مورد طراحی این دستگاه به دست نیامده است. با وجود مقایسه‌های صورت گرفته میان گوشی 5G ال‌جی و مدل V40 ThinQ، شاید این دستگاه، نمونه بهینه‌سازی شده‌ای از مدل ذکر شده باشد، اما باید حجم بالای باتری، قرار دادن سیستم کنترل دما 2.7 بزرگ‌تر و فناوری 5G را در نظر گرفت. تعبیه تمامی این موارد در یک گجت قابل حمل، نیاز به دقت و خلاقیت بالا دارد و برای قضاوت باید تا زمان معرفی رسمی گوشی 5G ال‌جی در کنگره جهانی موبایل، صبر کنیم.

این شرکت کره‌ای، اعلام کرده که از 1000 کاربر در کره جنوبی و ایالات متحده در مورد نیازها و درخواست‌های آن‌ها در مورد یک تلفن هوشمند مطلوب، نظر خواسته تا بتواند در مدل‌های آتی، نیازهای مخاطبان را تامین کند. با توجه به بررسی ال‌جی، نیاز اول مخاطبان، قابلیت‌های چندرسانه‌ای است و احتمال می‌رود تا پرچم‌دار جدید ال‌جی نیز یک دستگاه بهینه ‌شده برای کاربری چندرسانه‌ای (مالتی‌مدیا) باشد.

قرار است تا همکاری نزدیکی با اپراتورهای محلی هر کشور و منطقه، برای دستیابی به ارتباط بهینه‌تر در بستر 5G، صورت گیرد به طوری که ال‌جی از هم اکنون، با چند اپراتور اروپایی و آمریکایی، در ارتباط است.

گوشی 5G ال‌جی، تنها تلفن هوشمند در انتظار معرفی در MWC 2019 نخواهد بود، بسیاری منتظر معرفی رسمی تلفن پرچم‌دار “G8 ThinQ” هستند. این تلفن هوشمند بر خلاف نمونه 5G، از شبکه موبایل نسل چهارم و LTE برخوردار است. بر خلاف مدل مجهز به نسل 5 شبکه ارتباطی موبایل، همچنان اطلاعات قابل توجهی از این پرچم‌دار در دسترس نیست و ال‌جی، تاکنون هر گونه تصویر رندر شده از این دستگاه را نامعتبر اعلام کرده است. با این حال، بسیاری از افشا کننده‌های اطلاعات موبایل به طور مشترک به وجود صفحه نمایش ثانویه برای این دستگاه اشاره می‌کنند که گویا این صفحه نمایش دوم با قرارگیری در یک جعبه محافظ خارجی، در دسترس قرار خواهد گرفت.

منبع phonearena

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar