ال‌جی در زمینه ی ساخت صفحه نمایش های خم شونده با گوگل، اپل و مایکروسافت همکاری می کند

شرکت های بزرگ سخت افزاری و نرم افزاری کم کم به ساخت نسخه های نهایی و قابل استفاده ی صفحه نمایش های خم شونده نزدیک می شوند. هفته ی گذشته خبری منتشر شد مبنی بر اینکه سامسونگ به زودی اولین نمونه از گوشی های خم شونده را عرضه خواهد کرد.

 گوشی های تاشو و خم شونده سامسونگ اوایل 2017 عرضه خواهند شد

اما سامسونگ تنها شرکتی نیست که در این زمینه فعالیت می کند، ال‌جی و موتورولا دو تا از نزدیکترین رقیبان سامسونگ در این بخش هستند. شرکت ال جی سرمایه گذاری زیادی در رابطه با ساخت پنل های OLED خم شونده انجام داده و در این راستا با بعضی از بزرگترین شرکت های تکنولوژی همکاری می کند.

از کره جنوبی خبر می رسد که بخش صفحه نمایش ال جی با شرکت های گوگل، مایکروسافت و اپل قرارداد همکاری ای در زمینه ی ساخت پنل های OLED خم شونده امضا کرده است. بخش گوشی های هوشمند LG نیز در پروژه حضور دارد.

صفحه نمایش خم شونده ال جی
صفحه نمایش خم شونده ال جی

این اولین باری نیست که تلاش های ال جی برای ساخت این نوع از صفحه نمایش ها رسانه ای می شود. مدتی قبل شرکت ال جی نمونه های اولیه ای از صفحه نمایش 18 اینچی خود را به نمایش گذاشت که قابلیت خم شوندگی داشتند. به نظر می رسد که این شرکت در حال آماده شدن برای فروش این صفحه نمایش ها به صورت عمومی است. البته سامسونگ فعالیت های بیشتری در این خصوص داشته و اولین نمونه از دستگاه هایی که از این تکنولوژی استفاده می کنند توسط این شرکت به بازار عرضه خواهند شد.

همچنین در این گزارش خبر داده شده که احتمالا در سال 2017 شرکت اپل آیفون های با صفحه خمیده (مانند گلکسی Edge) روانه ی بازار خواهد کرد. البته این صفحه ها تکنولوژی جذاب و جدیدی نیستند و قبلا سامسونگ در چندین مدل از آنها استفاده کرده است. لازم به ذکر است که پنل های خمیده ی اپل نیز توسط سامسونگ ساخته خواهند شد.

متاسفانه در این گزارش زمان عرضه ی اولین محصولات صفحه خم شونده ی LG مشخص نشده است.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع GSMArena
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها