فلای تودی

خلاقیت‌کده؛ چطور پیک گیتار بسازید؟

موسیقی هنری است که خیلی از افراد بخاطر هیجان و آرامشی که بهمراه دارد خواهان یادگیری آن هستند؛  یکی از رایج‌ترین آلات موسیقی که هنرجویان برای یادگیری انتخاب می‌کنند، گیتار است. حال بعضی‌ها دوست دارند حین زدن از ناخن‌ها و انگشت‌هایشان استفاده کنند، بعضی‌ها هم با پیک راحت‌تر هستند.

شاید دوست نداشته باشید هزینه‌ی زیادی صرف خرید پیک گیتار کنید، یا شاید به پیک احتیاج دارید اما در حاضر امکان تهیه‌ی آن به هر دلیل برایتان وجود ندارد، اما نگران نباشید، در این پست قصد داریم آموزش دهیم که چطور خودتان پیک گیتار دست‌ساز درست کنید. پس در ادامه حتما با دیجی‌رو همراه باشید.

وسایل مورد نیاز

  • خودکار
  • کارت تلفن، کارت بانکی یا هر کارت مشابه دیگری
  • یک تکه کاغذ
  • قیچی
  • سوهان

مراحل ساخت

اگر پیک دارید که خیلی راحت می‌توانید آن را روی کارت اعتباری گذاشته و با خودکار طرح آن را روی کارت بکشید. اگر پیک ندارید، می‌توانید طرح زیر را روی یک تکه کاغذ انداخته، کاغذ را ببرید بعد روی کارت بیندازید.

خلاقیت‌کده؛ چطور پیک گیتار بسازید؟پس از اینکه طرح پیک را روی کاغذ رسم کردید، به آرامی آن را با قیچی ببرید.

همانطور که مشاهده می‌کنید، لبه‌های پیک بریده شده ناهموار بوده و می‌تواند موجب آسیب به سیم‌های گیتار شود. برای حل این مشکل، می‌توانید از سوهان ناخن استفاده کرده یا پیک بریده شده را روی سطح فرش یا موکت بکشید تا کناره‌های آن کاملا صاف و نرم شود.

خلاقیت‌کده؛ چطور پیک گیتار بسازید؟

حال پیک شما حاضر و قابل استفاده است.

منبع تهیه شده در دجی رو
مطالب پیشنهادی
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
اریا
اریا
1 سال قبل

عالییی بود ممنون