بلوتوث 5 با برد چهار برابر بیشتر و سرعت دو برابر بالاتر در اختیار تولیدکنندگان قرار گرفت

مدت‌ها است که از نسخه‌ی استاندارد بلوتوث 4.x در دستگاه‌های الکترونیکی مجهز به این فناوری استفاده می‌شود. اما اکنون Bluetooth Special Interest Group، نسل پنجم این فناوری را مورد تأیید قرار داده است و ما می‌توانیم امیدوار باشیم که در آینده‌ای نه‌جندان دور، شرکت‌های تولیدکننده‌ی مختلف دست به استفاده از جدیدترین نسخه‌ی این فناوری بزنند.

بیشتر بخوانید:

این به آن معنا است که از این به بعد، شرکت‌های سازنده‌ی مختلف می‌توانند از استاندارد جدید مذکور در صورت تمایل در تولید دستگاه‌های خود استفاده کنند. اما این موضوع چه تأثیری بر روی کاربران خواهد گذاشت؟ باید گفت که بلوتوث 5 اساساً نسبت به استاندارد گذشته ارتقا پیدا کرده است. حالا از این فناوری می‌توانید در فواصل بیشتر و با سرعت انتقال داده‌ی بیشتری استفاده کنید.

گفته می‌شود که در این استاندارد جدید، بُرد چهار برابر بیشتری نسبت به بلوتوث 4.2 پشتیبانی خواهد شد. یعنی دیگر لازم نیست هنگام استفاده از بلندگو یا هدفون بی‌سیم، نگران دور شدن از دستگاه فرستنده‌ی خود باشید. سرعت انتقال داده‌ها نیز دو برابر شده است. این موضوع می‌تواند در هنگام استفاده از دستگاه‌های اینترنت اشیاء بسیار کارآمد باشد.

باید ببینیم که چه شرکت سازنده‌ای در استفاده از بلوتوث 5 پیش قدم خواهد شد. اما اکنون که این استاندارد جدید در اختیار شرکت‌های تولیدکننده قرار گرفته است، امیدواریم تا با دیدن استاندارد جدید این فناوری در دستگاه‌هایمان، فاصله‌ی زیادی نداشته باشیم.

منبع Ubergizmo

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar