آی پینز

کیفیت متال گیر سالید 5 بر روی PS4 بهتر از Xbox One خواهد بود

شرکت کونامی که ناشر بازی فوق العاده محبوب متال گیر سالید 5 می باشد اخیرا جزئیات بیشتری را در رابطه با نسخه های کنسولی این بازی منتشر کرده است.

این شرکت، در وب سایت رسمی خود اقدام به ارائه یک جدول نموده است که مشخصات و جزئیات بازی متال گیر سالید 5 مانند دقت تصویری و نرخ فریم آن، بر روی کنسول های نسل هفتمی و نسل هشتمی سونی و مایکروسافت درج شده است.

در ابتدای این لیست به کنسول های نسل هفتمی PS3 و Xbox 360 پرداخته شده است و این طور که از اطلاعات ذکر شده مشخص می شود، این بازی بر روی این کنسول های قدیمی تنها با دقت تصویری 720p و نرخ فریم 30fps اجرا خواهد شد.

اما در رابطه با کنسول های نسل هشتمی، به نظر می رسد PS4 عملکرد خوبی خواهد داشت و این کنسول از حداکثر کیفیت ممکن، یعنی دقت تصویری 1080p و نرخ فریم 60fps برخوردار خواهد بود. این میزان از کیفیت در یک بازی، چیزی است که بیشتر توسعه دهندگان به دنبال ارائه آن بر روی کنسول های بازی هستند و به نظر می رسد، هیدئو کوجیما و یارانش در استودیوی Kojima Productions توانسته اند به این هدف دست پیدا کنند.

در طرف دیگر، با این که کنسول جدید مایکروسافت یعنی Xbox One از نرخ فریم یکسان با PS4 و برابر 60fps استفاده می کند ولی دقت تصویری بازی بر روی آن، 900p خواهد بود. با توجه به این که اعلام شده است که دقت تصویری نهایی بازی متال گیر سالید 5 برابر 1080p می باشد، بنابر این به احتمال زیاد در نسخه Xbox One این دقت تصویری از 1080p به 900p کاهش خواهد یافت. به عبارتی دیگر نسخه Xbox One این بازی از ابتدا با دقت تصویری 900p تولید نشده است.

Metal Gear Solid Vدر این بین کاربران رایانه های شخصی نیز حداکثر نرخ فریمی برابر 60fps را در این بازی تجربه خواهند کرد، اما دقت تصویری آن تا 3840 در 2160 پیکسل قابل افزایش می باشد. البته با توجه به این که رایانه های شخصی از قطعات متفاوتی بهره می برند و همگی قدرت یکسانی ندارند، متغییر بودن دقت تصویری یک امر کاملا طبیعی می باشد.

حال بسته به این که میزان دقت تصویری و نرخ فریم بازی ها برای شما تا چه حد اهمیت دارد، این خبر می تواند برای شما خوشحال کننده (اگر صاحب PS4 باشید) و یا ناراحت کننده (اگر از Xbox One استفاده می کنید) باشد. اما با این حال گیمر هایی نیز وجود دارند که به این جزئیات گرافیکی اهمیت چندانی نمی دهند و حتی شاید در حین بازی متوجه تفاوت بین 900p و 1080p نشوند.

نظر شما چیست؟ شما تا چه حد به گرافیک بازی ها اهمیت می دهید؟ در مورد بازی متال گیر سالید 5 نیز قصد دارید آن را بر روی چه پلتفرمی بازی کنید؟ نظرات خود را با سایر خوانندگان دیجی رو در میان بگذارید.

attackofthefanboy

مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد