مایکل پکتر: پلی استیشن 5 قیمتی 800 دلاری خواهد داشت!

گمانه‌زنی‌ها در مورد اینکه چرا سونی در E3 امسال حضور پیدا نکرد، هنوز هم ادامه دارد و سؤالات زیادی در این رابطه بی‌پاسخ مانده است. مایکل پکتر (Michael Pachter) که یکی از تحلیل‌گران سرشناس بازار بازی های ویدیویی است، به تازگی در مصاحبه‌ای که با جف کیلی داشته، در این مورد به صحبت پرداخته و البته اشاره‌ای هم به قیمت احتمالی پلی استیشن 5 داشته است. وی معتقد است که کنسول بعدی سونی می تواند تا 800 دلار قیمت داشته باشد! مسلماً خود او هم می داند که این رقم برای یک کنسول بازی بسیار غیرواقعی به نظر می‌رسد، اما دلایلی که ذکر می‌کند می تواند قیمت بالای پلی استیشن 5 را توجیه کند. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

کیلی در ابتدای مصاحبه از پکتر خواست که یک پیش‌بینی هیجان انگیز  داشته باشد! او هم در پاسخ گفت که کنسول پلی استیشن 5 قیمتی 800 دلاری خواهد داشت. وی در ادامه گفته، “آیا به مشخصات سخت افزاری این کنسول نگاه کرده‌اید؟ اگر سونی بخواهد اشتباه خود در قیمت گذاری پلی استیشن 3 را تکرار کرده و قیمت 600 دلاری یا بالاتر را برای کنسول نسل بعدی خود در نظر بگیرد، خود را به کشتن خواهد داد. این برای من سؤال است که سونی چگونه می خواهد مشخصاتی را که برای پلی استیشن 5 ذکر شده با یک برچسب قیمت 300 یا 400 دلاری در اختیار خریداران قرار دهد. واقعاً هیچ ایده‌ای در این باره ندارم!

مایکل پکتر، یکی از تحلیل‌گران سرشناس بازار بازی های ویدیویی

پکتر در مصاحبه اخیر خود همچنین به دلایل احتمالی غیبت سونی در E3 2019 هم اشاره کرده و گفته که این شرکت ژاپنی احتمالاً هیچ خبر خوبی برای ارائه کردن در نمایشگاه نداشته است. بنابراین به جای اینکه یک نمایش ناامید کننده تحویل مردم دهد، ترجیح داده تا به کلی از حضور در این رویداد انصراف دهد. با اینکه نمی توان به طور قطع در مورد صحت چنین ادعایی اظهار نظر کرد اما به هر حال فرضیه بدی به نظر نمی رسد.

با اینکه پکتر در طول مدت مصاحبه سعی کرده از هرگونه گمانه‌زنی بحث برانگیز و ریسکی پرهیز کرده و حتی قیمت 800 دلاری پلی استیشن 5 را هم با چاشنی شوخی مطرح کند، اما در ادامه لحن وی جدی‌تر شد و تعیین قیمت 300 یا 400 دلاری برای سخت افزار قدرتمندی مانند آنچه سونی قصد دارد عرضه کند را بسیار دور از ذهن دانست. از طرف دیگر، نظر وی در مورد شکست تقریباً قطعی سونی در صورت تعیین قیمت بالای 600 دلار برای پلی استیشن 5، کاملاً منطقی به نظر می رسد و به شدت می تواند بر فروش این کنسول تأثیر منفی بگذارد.

با وجود اینکه سونی رسماً در نمایشگاه E3 2019 حضور نداشت، اما چنین صحبت‌هایی در مورد پلی استیشن 5 از گوشه و کنار به گوش می رسید. یکی دیگر از شایعاتی که در رابطه با این کنسول مطرح شد، این بود که قدرت سخت افزاری آن به مراتب بالاتر از ایکس باکس جدید مایکروسافت موسوم به “پروژه اسکارلت” خواهد بود. اما به هر حال، تمام این صحبت‌ها و گمانه‌زنی‌ها هنوز در حد شایعه هستند و سونی هیچ اظهارنظری در این رابطه نکرده است. بنابراین باید منتظر بمانیم و ببینیم این شرکت ژاپنی چه زمانی را برای ارائه اطلاعات رسمی در مورد پلی استیشن 5 انتخاب خواهد کرد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar