پلی استیشن 5 آخرین کنسول سونی خواهد بود؟!

آیا از اینکه روزی فناوری استریم بازی‌ها جای کنسول‌های فیزیکی سنتی را بگیرند، احساس نگرانی می‌کنید؟ اگر این طور است، گفته‌های اخیر رئیس‌ و مدیر عامل سونی، آقای جیم رایان (Jim Ryan) ممکن است شما را از یک طرف نگران کرده و البته در برخی موارد دیگر نیز باعث اطمینان خاطر شما شود. طبق گفته رایان، پلی استیشن 5 می‌تواند آخرین کنسول فیزیکی سونی باشد. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

نظر جیم رایان درباره آخرین کنسول فیزیکی سونی چیست؟

مدیر عامل سونی در مصاحبه جدیدی که با CNET داشته، صحبت‌های زیادی در رابطه شرایط فعلی و آینده این شرکت بزرگ ژاپنی مطرح کرده است. در خلال این مصاحبه، خبرنگار از او پرسید که آیا پلی استیشن 5 آخرین کنسول سونی خواهد بود؟

جیم رایان به این سؤال اینگونه پاسخ داد:

چیزی که من فکر می‌کنم این است: واقعا نمی‌دانم! من مدت‌ها در این صنعت بوده‌ام و هنگامی که در سال 2012 بر روی صندلی مدیریت سونی نشستم، با افراد باهوش زیادی مواجه شدم که در مورد پیشرفت گوشی‌های تلفن همراه و اینکه پلی استیشن 4 بدترین شکست تاریخ ما خواهد بود، صحبت می کردند. در واقع، منطقی که آن‌ها داشتند به سختی قابل نقض و نادیده گرفتن بود. اما ما در آن زمان به کنسول خود اعتقاد داشتیم، و حالا هم به کنسول نسل بعدی‌مان اعتقاد داریم. چه کسی می‌داند این کنسول در آینده چگونه تکامل پیدا خواهد کرد؟ آیا ترکیبی از یک کنسول فیزیکی و نوعی مدل ابری خواهد بود؟ ممکن است. من فعلاً تنها می‌توانم بگویم نمی‌دانم. و اگر هم می‌دانستم، به شما نمی‌گفتم!

جیم رایان، رئیس‌ و مدیر عامل سونی

همان طور که می‌بینید پاسخ رایان به این سؤال بسیار مبهم بوده است. اما از یک طرف نیز باید در نظر داشت که این مسأله هنوز کاملاً باز بوده و احتمالاً آینده کنسول‌های بعد از پلی استیشن 5 حتی برای خود سونی هم به طور قطع مشخص نیست. نگاه رایان قطعاً به آینده است. این دیدگاهی است که در تمام طول مصاحبه کاملاً مشهود است. اما او از این موضوع هم به خوبی آگاه است که گذشته هم به اندازه آینده مهم است و باید از اتفاقات گذشته درس گرفت. این مساله زمانی آشکار می‌شود که او در مورد حفظ یکپارچگی و پیوستگی در روند گذر از پلی استیشن 4 به پلی استیشن 5 و همچنین پشتیبانی از بازی‌های بین نسلی، صحبت می‌کند.

بنابراین به نظر می‌رسد که اگر قرار باشد در آینده خبری از کنسول‌های فیزیکی نباشد، این روند تا جای ممکن باید به آهستگی صورت پذیرد و از ایجاد هرگونه شوک پرهیز شود. این مسئله حداقل باعث خواهد شد که کاربران امیدوار باشند، هیچ اتفاق ناگهانی و یکباره‌ای رخ نخواهد داد. اما اگر رایان چیزی از آینده سونی نمی‌داند، پس چه کسی می‌تواند در این مورد اظهار نظر کند؟ از انجایی که او اظهار بی‌اطلاعی می‌کند، ما هم مطمئناً نمی‌توانم هیچ نظر محکمی راجع به این مسئله داشته باشیم.

در انتها بد نیست اشاره کنیم که اخیراً مایکل پکتر یکی از تحلیل‌گران مشهور صنعت بازی، اظهار نظر جالبی در مورد قیمت پلی استیشن 5 داشته است که با مراجعه به این لینک می‌توانید به طور کامل در جریان موضوع قرار بگیرید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar