تلویزیون‌های MicroLED سامسونگ، تحولی در صنعت تلویزیون [CES 2019]

MicroLED جدیدترین تکنولوژی ساخت نمایشگرهای تلویزیونی در دهه اخیر بوده است و اگر سامسونگ بتواند در تجاری سازی این تکنولوژی به طور کامل موفق شود تکنولوژی MicroLED به زودی خواهد توانست جای تلویزیون‌های OLED و LCD را در اتاق نشیمن شما پر کند. اما اولین قدم برای رسیدن به این هدف آن است که این تلویزیون‌ها بتوانند روی دیوار خانه شما جا شوند. سامسونگ در نمایش سالانه تکنولوژی CES 2019 توانست از نمونه جدیدتری از تلویزیون‌های مجهز به تکنولوژی MicroLED رونمایی کند.

این تلویزیون 75 اینچی با تصویر 4K کوچک‌ترین نمایشگر تلویزیونی است که تا کنون به مرحله اجرا رسیده است. البته تلویزیون‌های OLED و LCD همین الان هم می‌توانند تصویری با کیفیت 8K داشته باشند اما تکنولوژی MicroLED هنوز در ابتدای راه است. همان طور که از نام این تکنولوژی برمی‌آید در آن از میلیون‌ها LED بسیار کوچک برای ساخت تصویر استفاده می‌شود. در این نوع تصویر تمام ویژگی‌های مثبت تلویزیون‌های OLED مثل کیفیت بالای رنگ سیاه و دامنه گسترده تصویر وجود دارد و علاوه بر آن نه تنها روشنایی تصویر هم بهبود پیدا کرده بلکه از باقی ماندن رد تصویر روی صفحه نیز خبری نخواهد بود.

تلویزیون‌های MicroLED دیواری سامسونگ، تحولی در صنعت تلویزیون

تلویزیون‌های MicroLED سامسونگ

تلویزیون‌های MicroLED سامسونگ موسوم به The Wall علاوه بر کیفیت بالای تصویر، مودولار هم هستند و این پنل‌ها می‌توانند به طور مجزا استفاده شوند و یا در کنار هم قرار بگیرند و تصاویر غول پیکری روی دیوار بسازند. علاوه بر نسخه 75 اینچی این تلویزیون جدید، سامسونگ امسال از یک مدل 219 اینچی موسوم به The Window هم رونمایی کرد که می‌تواند در ابعاد مستطیلی مرتفع و کم عرض و یا کوتاه و عریض تنظیم شود. پیش از این سامسونگ اعلام کرده بود که قصد دارد تلویزیون‌های MicroLED را از سال 2019 به مشتریان ارائه دهد چون مشتریان نسل جدید به تلویزیون‌های باریک پنلی علاقه دارند.

اولین نسل از تلویزیون‌های The Wall هشتاد میلی‌متر ضخامت دارند و برای استفاده صنعتی طراحی شده‌اند در حالی که نمونه‌های جدیدتر که برای استفاده مشتریان عادی در نظر گرفته شده‌اند 30 میلی‌متر ضخامت دارند. البته سامسونگ هنوز اطلاعات کاملی در مورد قیمت این تلویزیون‌ها و موجود بودن آن‌ها در کشورهای مختلف ارائه نکرده است.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع Cnet
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها