فلای تودی

مسواکی که ده ثانیه‌ای دندان‌هایتان را تمیز می‌کند!

تقریبا همه از کودکی به مسواک زدن تشویق شده‌اند و با هربار مراجعه به دندان‌پزشکی بیشتر آدم‌ها به خودشان قول می‌دهند هر شب مسواک بزنند. اما مسواک زدن به خودی خود کافی نیست و باید زمان کافی برایش صرف کرد تا نتیجه‌ی مطلوبی بدهد.

اتحادیه دندان‌پزشکان آمریکایی(ADA) توصیه می‌کند روزی دوبار به مدت دو دقیقه مسواک بزنید اما معمولا کمتر کسی حاضر می‌شود این‌قدر زمان صرف مسواک زدن کند. شرکت فرانسوی فستیش (FasTeesH) می‌گوید فقط 10 ثانیه زمان برای تمیز کردن درست دندان‌ها لازم است. اما نه با هر مسواکی! باید از مسواک‌های جدید شرکت موسوم به وای-براش (Y-Brush) استفاده کنید.

این مسواک که به مسواک 10 ثانیه‌ای هم معروف بوده، بسیار کاربردی است. به جای اینکه سر کوچک مسواک را روی تک‌تک دندان‌ها جابه‌جا کنید این مسواک نصف دهانتان را یک‌جا تمیز می‌کند.

وای-براش شبیه مسواک‌های معمولی نیست و بیشتر شبیه محافظ دهانی که در مسابقات ورزشی به کار می‌رود است. سطح این مسواک با موهای زبر نایلونی پوشیده شده که در زاویه 45 درجه، همان زاویه مورد توصیه اتحادیه دندان‌پزشکان آمریکا نسبت به لثه قرار گرفته. این مسوا‌ک‌ها در 4 اندازه‌ی مختلف برای گروه‌های سنی کودک تا بزرگسال عرضه شده‌اند.

 

مسواک وای-براش

جلوی مسواک دسته‌ای کوچک و موتور نسبتا بزرگ ذوزنقه‌ای شکلی قرار دارد که باعث حرکت مسواک روی دندان‌ها می‌شود. ویبره و حرکت مسواک درجه‌های متفاوتی دارد که می‌توانید آن را روی درجه‌ای که با آن راحت‌تر هستید تنظیم کنید. دسته و سر مسواک سطح U شکلی می‌سازند که اسم مسواک هم از همین‌جا آمده.

برای استفاده از این مسواک خمیردندان روی مسواک می‌مالید و بعد مسواک را در دهانتان قرار می‌دهید و موتور را روشن می‌کنید. پس از روشن شدن دهانتان را شبیه جویدن حرکت می‌دهید و مسواک را به مدت 5 ثانیه روی دندان ها نگه می‌دارید، سپس بلندش می‌کنید و از نو این کار را تکرار می‌کنید.

وای-براش اکنون در درمانگاه‌ها مرحله آزمایشی‌اش را می‌گذراند و احتمالا به زودی معروف و همه‌گیر می‌شود. البته اتحادیه دندان‌پزشکان آمریکا هنوز این مسواک را تایید نکرده است.

قیمت وای-براش چیزی در حدود 125 دلار است که اگر به یورو تبدیل شود دقیقا 100 یورو قیمت می‌خورد و تقریبا هم‌قیمت مسواک‌های برقی مرغوب موجود در بازار است. بسته‌ی این مسواک شامل دسته، برس، شارژر و نگه‌دارنده است.

منبع cnet
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها