مایکروسافت هوش مصنوعی را به موتور جستجوی بینگ اضافه کرد

مایکروسافت به تازگی اعلام کرده که برخی قابلیت‌های جستجوی هوشمند جدید را به موتور جستجوی بینگ (Bing) اضافه کرده که این قابلیت‌ها با استفاده از فناوری هوش مصنوعی محقق شده‌اند. ویژگی‌های جدید بینگ برای این منظور طراحی شده‌اند که سریع‌تر از قبل به خواسته‌های کاربران پاسخ دهند، اطلاعات جامع‌تر و کاملتری را در اختیار آنان قرار دهند، و همچنین آن‌ها را قادر سازند تا ارتباط طبیعی‌تری را با موتور جستجو برقرار نمایند.

پاسخ‌های هوشمند (Intelligent Answers) یکی از این ویژگی‌های جستجوی جدید است که مایکروسافت به موتور بینگ اضافه کرده است. این ویژگی، از قابلیت درک مطلب ماشینی برای خواندن و تجزیه و تحلیل اسناد بی‌شمار موجود استفاده می‌کند تا محتوای فضای وب را درک کرده و پاسخ کاربران را با سرعت و دقت بیشتری در اختیار آنان قرار دهد.

از این پس بینگ با استفاده از شبکه‌های عصبی عمیق و دریافت اطلاعات از منابع معتبر متعدد به جای تنها یک منبع، اقدام به اعتبار سنجی پاسخ‌ها خواهد کرد. این بدان معنی است که کاربران می‌توانند اطمینان بیشتری به پاسخ‌هایی که دریافت می‌کنند، داشته باشند.

ویژگی‌های هوش مصنوعی بینگ

در این بین اگر چند منبع معتبر مختلف دیدگاه متفاوتی نسبت به یک موضوخ خاص داشته باشند، در این صورت بینگ موارد اختلافی را از منابع معتبر جمع کرده و آنها را به سمت هوشمندانه‌ای در بالای صفحه در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

پاسخ‌های مقایسه‌ای بینگ هم بسیار بهتر از قبل شده‌اند و به مواردی فراتر از محصولات گسترش یافته است. اکنون می‌توانید تفاوت‌های کلیدی بین دو آیتم یا موضوع دلخواه خود، مانند تفاوت بین پیلاتس و یوگا، را در یک جدول ساده به صورت فهرست وار مشاهده کنید.

علاوه بر این بهبودهایی نیز در بخش جستجوی تصویر و پرسش‌های محاوره‌ای در موتور جستجوی بینگ اعمال شده که باعث قدرتمندتر شدن هر چه بیشتر آن شده است. همه این ویژگی‌ها از هم اکنون به صورت آنلاین در دسترس کاربران بینگ قرار گرفته‌اند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع ubergizmo
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها