آی پینز

E3 2015: همکاری مایکروسافت و Valve در حوزه واقعیت مجازی

شرکت Valve همواره به عنوان یکی از شرکت های پیشگام در توسعه بازی های رایانه های شخصی یا PC به شمار می رود و اینک چند سالی است که با عرضه پلتفرم استیم (Steam)، توانسته مجموعه بزرگی از بازی های قابل دانلود را برای PC در دسترس قرار دهد. این شرکت اخیرا نیز به بحث تکنولوژی واقعیت مجازی علاقه مند شده و با همکاری HTC قصد ارائه یک هدست واقعیت مجازی اختصاصی را دارد. در کنفرانس خبری مایکروسافت در نمایشگاه E3 هم که ساعتی پیش به پایان رسید مشخص شد که Valve با مایکروسافت همکاری جدی ای در حوزه واقعیت مجازی خواهد داشت و این دو شرکت قصد دارند تا ویندوز 10 را به عنوان بهترین پلتفرم برای تجربه واقعیت مجازی تبدیل کنند.

Valve-VR-HTCاوایل هفته جاری بود که خبر همکاری مایکروسافت با شرکت Oculus منتشر شد و هر هدست Oculus Rift به همراه کنترلر های به روز شده Xbox One راهی بازار خواهد شد. علاوه بر این پشتیبانی Oculus Rift از ویندوز جدید مایکروسافت نیز بسیار حائژ اهمیت می باشد. حال مایکروسافت یک قدم فراتر گذاشته و با شرکت Valve نیز قرار داد همکاری منعقد کرده است و این طور که به نظر می رسد مایکروسافت تمرکز ویژه ای بر روی تکنولوژی واقعیت مجازی دارد. هنوز جزئیات زیادی در خصوص این همکاری منتشر نشده است ولی همانطور که اشاره شد، این دو شرکت بر روی تبدیل کردن ویندوز 10 به بهترین پلتفرم واقعیت مجازی تمرکز خواهند داشت.

با توجه به تاثیر زیادی که این همکاری می تواند در حوزه فناوری واقعیت مجازی داشته باشد، انتظار می رود طی روز های آینده بازتاب گسترده ای در رسانه ها داشته باشد و حتی اطلاعات بیشتری نیز از آن به بیرون درز کند. پس اگر به بحث فناوری واقعیت مجازی علاقه مند هستید در روز های آینده حتما پیگیر اخبار آن باشید. ما نیز در دیجی رو تلاش خواهیم کرد تا تازه ترین اخبار این حوزه را خدمت شما ارائه نماییم.

منبع: attackofthefanboy.com

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد