مایکروسافت مرورگر کروم خود را جایگزین Edge می‌کند!

غول نرم افزار جهان شکست از گوگل را پذیرفت

مایکروسافت در حال توسعه مرورگر کرومیوم خود برای جایگزین کردن به عنوان مرورگر پیشفرض ویندوز 10 است. غول نرم افزار جهان مرورگر اج را سه سال پیش معرفی کرد که با یک طراحی جدید به منظور جایگزین شدن اینترنت اکسپلورر با یک مرورگر پیشفرض مدرن شده توسعه پیدا کرده بود. هدف دیگر این مرورگر رقابت با کروم و سایرین بود.

در حالی که ظاهر و تجربه کاربری اج مدرن است، موتور مرورگر آن (EdgeHTML) همواره تلاش کرده است تا با کرومیوم به رقابت بپردازد. اما اینطور که پیداست، مایکروسافت سرانجام تسلیم گوگل شد؛ مرورگر کرومیوم مایکروسافت به زودی برای قرار گرفتن به عنوان مرورگر پیشفرض ویندوز 10، توسعه پیدا خواهد کرد.

سایت The Verge می‌داند که مایکروسافت برنامه های خود برای یک مرورگر مبتنی بر کرومیوم را در هفته‌ی جاری اعلام خواهد کرد تا بتواند سازگاری وب برای ویندوز را بهبود ببخشد. زودتر از خود مایکروسافت، سایت Windows Central این برنامه‌ها را اعلام کرده است و ادعا کرده آن مرورگر با کدنام داخلی “Anaheim” در دست توسعه است. ما درک می‌کنیم که ناامیدی مایکروسافت در مورد مسائل سازگاری با وب در مرورگر اج رو به رشد است و شرکت‌ها و مصرف کنندگان مرتبط با این شرکت، مایکروسافت را تحت فشار قرار داده‌اند تا همه چیز را بهبود ببخشد.

مایکروسافت تا به حال، تنها توانسته با موتور EdgeHTML پیش برود. کروم، به لطف محبوبیت اندروید و افزایش استفاده از این مرورگر در کامپیوترهای شخصی و کامپیوترهای مک حال محبوبترین مرورگر در تمام دستگاه‌ها است. کرورم به اینترنت اکسپلورر 6 جدید تبدیل شده و توسعه دهندگان وب از موتور رندر آن برای بهینه سازی سایت‌هایشان استفاده می‌کنند. گوگل نیز سرویس‌های وب مخصوص کروم را ایجاد نموده، زیرا اغلب برای اولین بار با فناوری‌های وب انطباق پیدا کرده و به بسیاری از استانداردهای وب نیز کمک نموده است.

موتور رندر مایکروسافت در نتیجه عقب افتاده است تا این شرکت سرانجام تصمیم به پذیرش این موضوع بگیرد. نشانه‌هایی از این وجود دارد که مایکروسافت می‌خواهد کرومیوم را به ویندوز خود بیاورد،‌ چرا که مهندسان این شرکت در حال کار با گوگل به منظور پشتیبانی از یک نسخه کروم بر روی سیستم عامل ویندوز قدرت گرفته از ARM است.

پذیرش کرومیوم به عنوان موتو رندر پیشفرض برای ویندوز 10، می‌تواند اعلان پایان خصومت مایکروسافت با کروم باشد. مایکروسافت معمولا با ارسال نوتیفیکیشن‌هایی کاربران ویندوز 10 را متقاعد می‌کند که از کروم استفاده نکنند و نصب کننده‌ی این مرورگر را نیز به دلیل نقض خط مشی فروشگاه ویندوز، از این فروشگاه حذف کرده است. سیاست‌های اعمال شده توسط این شرکت، مرورگرهای رقیب را به استفاده از موتور رندر اج خود مجبور می‌کند. با این حال، در حال حاضر اطلاعات زیادی از مرورگر کرومیوم مایکروسافت در دست نیست.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع theverge
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها