دیجی فکت: حقایقی شگفت انگیز درباره میوه ها و سبزی ها که به احتمال 99 درصد نمی‌دانید!

درجهان پیرامون ما، هر روز شاهد شگفتی‌های بسیاری هستیم که گاه از شنیدن آن‌ها انگشت حیرت به دهان می‌گزیم. حقایقی که با آنکه بسیار به ما نزدیک هستند اما اغلب از آنها غافلیم و گاه مشغله روزگار توجه ما را از آن‌ها دور می‌کند. بنابراین بر آن شدیم تا در این فرصت، اندکی از حقایق مربوط به دنیای میوه‌ها و سبزی‌ها را برایتان بیان کنیم. در ادامه با دیجی رو همراه باشید. tomatoes - دیجی فکت: حقایقی شگفت انگیز درباره میوه ها و سبزی ها که به احتمال 99 درصد نمی‌دانید!

آیا می‌ دانستید که گوجه فرنگی در حقیقت یک نوع میوه است و با 94.5 درصد آب لقب محبوب‌ترین میوه در جهان را از آن خود کرده و زادگاهش آمریکای جنوبی است.

آیا می‌دانستید که سیب‌ها می‌توانند به مدت 6 تا 12 ماه به خواب رفته و در فروشگاه‌ها بمانند قبل از آنکه فروخته شوند و اینکه یک درخت سیب هر ساله می‌تواند بیش از 400 سیب تولید کند.

pomegranate - دیجی فکت: حقایقی شگفت انگیز درباره میوه ها و سبزی ها که به احتمال 99 درصد نمی‌دانید!

آیا می‌ دانستید که یک انار به اندازه‌ی متوسط می‌تواند 600 تا 1400 دانه را در درون خودش جای دهد. انار میوه‌ای سرشار از ویتامین‌های K، C و فیبر بوده و برای سلامتی بسیار مفید است.

carrots - دیجی فکت: حقایقی شگفت انگیز درباره میوه ها و سبزی ها که به احتمال 99 درصد نمی‌دانید!

آیا می‌ دانستید که هویج به طور طبیعی در رنگ‌های مختلف از سفید، قرمز، بنفش و فراتر از آن وجود دارد. اما در حال حاضر اکثریت قریب به اتفاق هویج‌هایی که مشاهده می‌کنیم نارنجی هستند و دلیل آن یک گیاه شناس هلندی است که هویج را برای ادای احترام به ویلیام نارنجی که رهبری مبارزه برای استقلال هلند از اسپانیا در قرن شانزدهم بود، تغییر رنگ داد.

z morada 600x450 - دیجی فکت: حقایقی شگفت انگیز درباره میوه ها و سبزی ها که به احتمال 99 درصد نمی‌دانید!

آیا می‌دانستید که هویج بنفش یا ارغوانی یک گیاه بسیار قدیمی است که خاستگاه آن در ایران بود. اما هلندی‌ها حدود 500 سال قبل این هویج را با خود از ایران بردند و در بزرگداشت سلسله پادشاهی اورنج (نارنجی) رنگ آن را از طریق پیوند زدن با هویج‌های دیگر تغییر دادند و به این ترتیب هویج‌های نارنجی امروزی پدید آمدند.

جالب است بدانبد که برخلاف آنچه والدینمان گفته‌اند کاروتن موجود در هویج واقعا به ما کمک نمی‌کند تا در تاریکی بهتر ببینیم.

potatoes - دیجی فکت: حقایقی شگفت انگیز درباره میوه ها و سبزی ها که به احتمال 99 درصد نمی‌دانید!

آیا می‌ دانستید که در اکتبر سال 1995 میلادی سیب زمینی لقب اولین سبزی را گرفت که در فضا رشد داده شد.

kiwi - دیجی فکت: حقایقی شگفت انگیز درباره میوه ها و سبزی ها که به احتمال 99 درصد نمی‌دانید!

آیا می دانستید که با وجود شهرت پرتقال برای داشتن ویتامین C، این کیوی است که دو برابر بیشتر از پرتقال ویتامین C دارد و سرشار از مس و پتاسیم است.

melon - دیجی فکت: حقایقی شگفت انگیز درباره میوه ها و سبزی ها که به احتمال 99 درصد نمی‌دانید!

آیا می‌دانستید که خربزه نارنجی یا همان ملون نوعی خربزه‌ی نارنجی، شیرین و آبدار است که لقب گرانترین میوه در جهان را یدک می‌کشد و یک میوه اشرافی به شمار می‌آید، به طوری که هر جفت از آن تا 23000 دلار فروخته شده است.

banana - دیجی فکت: حقایقی شگفت انگیز درباره میوه ها و سبزی ها که به احتمال 99 درصد نمی‌دانید!

خوب است بدانید که درعلم گیاهشناسی موز در واقع یک نوع توت است و شما می‌توانید با قرار دادن موز در یک کاغذ یا کیسه پلاستیکی و یا گذاشتن آن کنار گوجه فرنگی یا سیب سبب شوید تا این میوه خیلی زود برسد.

شما از حقایق این دنیای پهناور چه می‌دانید ؟ دانش خود را با ما به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar