فلای تودی

مایکروسافت، در کنار اپل و آمازون در لیست کمپانی‌های یک تریلیون دلاری قرار گرفت

کمپانی‌های آمازون (Amazon) و اپل (Apple)، دو برند بسیار معروف در سراسر دنیا می‌باشند. این دو کمپانی برای تبدیل شدن به اولین کمپانی آمریکایی با ارزش یک تریلیون دلار، مدتی باهم در رقابت بودند که سرانجام در اگوست سال قبل، اپل و سپس یک ماه پس از آن آمازون، به این عنوان دست یافتند. پس از آن، کمپانی مایکروسافت در اواخر سال 2018، به عنوان ارزشمند ترین کمپانی آمریکایی انتخاب شد.

این امر به خاطر یک سری از اصلاحات اساسی در بازار مایکروسافت رخ داد که باعث شد آمازون و اپل به ترتیب 27 درصد و 32 درصد در بازار، کاهش سهم داشته باشند. اما با این شرایط مایکروسافت تا به امروز هرگز به جمع دو کمپانی یک تریلیون دلاری نپیوسته بود. بر اساس منابع موثق، با ثبت کل درآمد مایکروسافت در دیروز، که به اندازه 131 هزار دلار بوده‌است، ارزش کلی این کمپانی به یک تریلیون دلار رسید.

با سود کردن سرمایه گذاران کمپانی مایکروسافت، ارزش کلی این کمپانی دوباره به زیر یک تریلیون رسید اما هنوز هم از مایکروسافت در لیست کمپانی‌های یک تریلیون دلاری نام برده می‌شود. در همین حال، بازارهای اپل و آمازون نیز که در زمستان قبلی ضربه‌های متعددی دریافت کردند، در حال بهبود یافتن می‌باشند. به طوری که در حال حاضر دو کمپانی اپل و آمازون به ترتیب 975 میلیارد دلار و 944 میلیارد دلار ارزش دارند.

در حالی که ممکن است بعضی‌ها با مطرح کردن ویندوز موبایل و ویندوز فون، به شکست مایکروسافت در حوضه موبایل اشاره کنند، بعضی دیگر نیز از موفقیت مایکروسافت با تبلت‌ها و لپ‌تاپ‌های سرفیس (Surface) صحبت می‌کنند. اما چیزی که برای مایکروسافت اهمیت بیشتری دارد، بازار و خدماتش در اندروید است که سالانه درآمد بسیاری را برای کمپانی به همراه دارد.

منبع Phone Arena
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها