اولین استخر 360 درجه جهان به زودی ساخته می‌شود

برای اولین بار در جهان یک استخر 360 درجه روباز به نام Infinity London ساخته خواهد شد. Compass Pools، شرکت سازنده استخر در انگلیس، از طرح خود برای یک استخر Infinity و 600 هزار لیتری که بر فراز یک هتل 55 طبقه قرار می‌گیرد رونمایی کرد. اگرچه پیمانکاران و شرکا هنوز تأیید نشده‌اند اما گفته می‌شود ساخت این استخر 360 درجه از اوایل سال 2020 آغاز می‌شود. طراحان این استخر در وبسایت خود استخر را اینگونه توصیف کرده‌اند:

در نگاه اول، طراحی استخر بسیار هیجان انگیز است. هر دو دیواره‌ها و کف استخر کاملا شفاف خواهند بود و شناگران می‌توانند از تماشای کامل منظره‌ی هتل و آسمان لندن لذت ببرند. استخر از اکریلیک قالب گیری شده، نور را در یک طول موج مشابه از آب عبور می‌دهد و باعث روشن شدن شدن کامل استخر می‌شود. یک بادسنج اختصاصی نیز سرعت باد را کنترل خواهد کرد و یک سیستم مدیریت دیجیتالی کنترل دما نیز برای حفظ همیشگی آب در دمای مناسب به کار خواهد رفت.

ورود و خروج به استخر چیزی شبیه به یک فیلم علمی- تخیلی به نظر می‌رسد. طراحان به دنبال راهی برای ورود و خروج شناگران بودند بدون اینکه مکان  منظره استخر و هتل را بپوشاند. مدیر فنی Compass Pool و طراح استخر در این باره توضیحاتی داده‌اند:

“طبیعتا یک نردبان ساده برای این کار کافی بود اما ما نمی‌خواستیم از پله‌هایی در خارج از ساختمان و یا در استخر استفاده کنیم چرا که منظره استخر را خراب می‌کند و همچنین نمی‌خواهیم 600000 لیتر آب را از داخل ساختمان بیرون بکشیم. بنابراین راه‌حلی که انتخاب شد این بود که یک پله مارپیچ از کف استخر بالا آمده و با باز شدن درب آن، امکان ورود و خروج شناگران فراهم شود.

اما آب و هوای بارانی لندن یکی از چالش‌های این شرکت سازنده است چرا که این شهر دارای متوسط 106 روز بارندگی در طول سال است و این استخر احتمالاً روزهای زیادی را در تعطیلی به سر خواهد برد که هنوز راه حلی برای این مشکل ارائه نشده است.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع engadget

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar