وجود پنل‌های خورشیدی بر روی ساختمان‌های کالیفرنیا اجباری شد!

چندی بود که صحبت‌هایی راجع به اجبار وجود پنل‌های خورشیدی می‌شد که برروی ساختمان‌های جدیدی در کالیفرنیا ساخته می‌شوند و امروز این موضوع مورد تایید قرار گرفت: برای خانه‌های نوساخت در کالیفرنیا، داشتن پنل‌های خورشیدی بر روی پشت‌بام، الزامی است. این اولین قانون در زمینه‌ی بهینه‌سازی انرژی‌های خورشیدی است که توسط کمیسیون استاندارد‌های ساختمان تایید شده‌ است. اگرچه برخی موارد استثناهایی وجود دارد، اما این کد بر روی اکثر خانه‌های جدید در این ایالت اعمال خواهد‌ شد.

از یک ژانویه‌ی 2020، همه‌ی آپارتمان‌های جدید و خانه‌های در حال ساخت، باید پنل‌های خورشیدی را بر روی پشت‌بام، جهت تولید کردن انرژی‌ تجدید‌پذیر داشته‌ باشند. این مسئله به صورت یک قانون درآمده و به سراسر کالیفرنیا ابلاغ شده‌ است. البته همان‌طور که گفتیم، این مورد شامل استثناهایی نیز می‌شود که از جمله‌ی آن می‌توان به خانه‌هایی که با درختان بلند احاطه شده‌اند یا املاکی که فضای کافی برای پنل در اختیار ندارند، اشاره کرد‌.

این موضوع باعث نگرانی تعدادی از مردم شده است. آنان از این بابت ابراز نگرانی می‌کنند که هزینه‌ی املاک در حال ساخت‌شان فراتر از حد رود و در حالی که با ساخت این گونه پنل‌ها نیز، انرژی چندانی صرفه‌جویی نشود. با این حال، برخی برآورد‌ها نشان می‌دهند که صاحبان املاک می‌توانند بیش از 60 هزار دلار طی 25سال از هزینه‌های خود بکاهند و در عین حال، در کاهش فشار شبکه‌ی برق به ویژه در ساعات اوج مصرف نیز سهمی داشته باشند.

همان گونه که پیش از این گفته شد؛ این اولین اقدام اعمال‌شده بر روی ساختمان‌ها جهت بهینه‌سازی انرژی در ایالات متحده است اما می‌توان آن را طرحی پیشگام برای طرح‌ها و حرکت‌های مشابه در سایر ایالت‌ها به شمار اورد‌. انتظار می‌رود این گونه اقدامات به زودی در سراسر جهان فراگیر شده و مورد توجه کشور‌های دیگر قرار گرفته شود تا گامی رو به جلو را در جهت حفظ محیط زیست و تامین انرژی جهانی شاهد باشیم.

منبع Ubergizmo
مطالب پیشنهادی
guest
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها