مایکروسافت:کورتانا برای اندروید جولای سال جاری منتشر می شود

ماه گذشته مایکروسافت خبری مبنی بر حضور کورتانا در اندروید و آی او اس را منتشر کرد، اما زمان دقیقی برای این موضوع اعلام نکرد.حالا مایکروسافت امروز به صورت رسمی عرضه کورتانا برای اندروید را در ماه بعد تائید کرد .

کورتانا برای اندروید به عنوان یک اپلیکیشن توسعه داده شده است و مانند ویندوز فون به تمام سیستم عامل دسترسی ندارد.در صورتی که از سیستم عامل ویندوز استفاده کنید و دستیار کورتانا بر روی آن فعال باشد، کورتانا قادر خواهد بود در موبایل و دسکتاپ به یک شکل عمل کند.برای مثال اگر بر روی موبایل با استفاده از کورتانا برای ساعت 10 یادآوری تنظیم کنید،در صورتی که در آن زمان در حال استفاده از دستگاه دیگری باشید کورتانا در آن دستگاه فعال شده و درخواست شما را یادآوری خواهد کرد.

همانظور که مایکروسافت در رویداد E3 نشان داد، کورتانا به زودی به اکس باکس وان نیز خواهد آمد و با اضافه شدن سیستم عامل های دیگر حضور این دستیار در تمام دستگاه ها دیده خواهد شد.

در نظرسنجی انجام شده در مورد حضور کورتانا در اندروید و آی او اس،بیشتر کاربران خواهان این هستند تا اپلیکیشن کورتانا را در دستگاه خود آزمایش کنند، که این خبر خوشحال کننده ای برای مایکروسافت می باشد.

 

 

منبع:phonearena

لینک کوتاه http://bit.ly/2puTfcN

نظرات بسته شده است.