مایکروسافت هشدار می‌دهد: ویندوز 7 از نظر امنیتی ایمن نیست

آیا شما هم هنوز از ویندوز 7 استفاده می‌کنید؟ حدس می‌زنیم که هنوز بسیاری از کاربران از این نسخه از سیستم عامل ویندوز شرکت مایکروسافت استفاده می‌کنند. دلیل آن نیز واضح و روشن نیست، ویندوز 8 موفق نشد تا تجربه‌ی رضایت بخشی را برای کاربران به ارمغان بیاورد و آن‌ها با توجه به این موضوع، نسبت به ویندوز 10 شک و تردیدهایی دارند و ترجیح می‌دهند تا همچنان به استفاده از ویندوز 7 ادامه دهند.

بیشتر بخوانید:

طبیعتاً شرکت مایکروسافت از کاربران می‌خواهد که سیستم عامل خود را به ویندوز 10 ارتقاء دهند. این کمپانی در یکی از وب سایت‌های خود به نشانی Myce.com به استفاده کنندگان از ویندوز 7 هشدار داده است که این سیستم عامل از نظر امنیتی به روز نیست و با ملزومات امنیتی حال حاضر توان هماهنگی را ندارد. بنابراین اگر می‌خواهید رایانه‌تان از نظر امنیت سیستم عامل در بهترین وضعیت خود باشد، می‌بایست به ویندوز 10 ارتقا دهید.

در پست این بلاگ که به زبان آلمانی نوشته شده است، در توضیح به روز نبودن ویندوز 7 نظر امینتی آمده است:

ویندوز 10 تنها نسخه از ویندوز است که از آخرین چیپ‌های اینتل، ای ام دی و کوالکام پشتیبانی می‌کند. علاوه بر این، بسیاری از برنامه‌ها تنها برای نسخه‌های جدید ویندوز نوشته یا توسعه داده می‌شود. شرکت‌هایی که به استفاده ار نسخه‌های قدیمی ویندوز ادامه دهند، در معرض خطر بزرگی خواهند بود.

آقای Markus Nitschke، رئیس قسمت ویندوز در مقر مایکروسافت در کشور آلمان درباره‌ی این موضوع می‌گوید:

ویندوز 7 به تدریج در حال تبدیل شدن به سیستم عاملی قدیمی است. این نسخه از ویندوز نه با نیازهای تکنولوژی روز خوانایی دارد و نه از نظر نیاز امنیتی بالا در حوزه‌ی آی تی رضایت بخش است. از تجربه‌ی ویندوز اکس پی به این نتیجه رسیده‌ایم که کمپانی‌ها برای در مصون ماندن از خطرهای احتمالی آینده، باید سریع‌تر دست به کار شوند.

منبع UberGizmo
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها