مایکروسافت چگونگی کارکرد کورتانا در بلندگو‌ها و خودروها را به نمایش می‌گذارد!

مدتی است که کورتانا برای ویندوز 10 و ایکس باکس در دسترس است، اما مایکروسافت تمایل دارد تا دستیار مجازی‌اش فراتر از کامپیوترهای سنتی برود و در اجلاس توسعه‌دهندگان بیلد 2017 ، شرکت به ما گوشه چشمی از چگونگی کارکرد کورتانا دور از یک کامپیوتر، بر روی دستگاهی مثل بلندگوی اینوک هارمن کارمن و یک خودرو نشان داد.

کورتانا همانند بزرگ‌ترین رقیبانش یعنی الکسای آمازون و گوگل اسیستنت قادر است تا وظایف متعارف از جمله تنظیم یک یادآور روزانه، برنامه‌های سفر و سؤال و جواب‌های ساده را انجام دهد. اما مایکروسافت همچنین نشان داد چگونه توانایی‌های کورتانا می‌تواند در استفاده از ابزارها و اپلیکیشن های اداری به کار گرفته شود، مثل سیستم یک برنامه‌ی زمانی که به دستیار این امکان را می‌دهد تا بهتر به شما خدمت کند.

افزون بر این، مایکروسافت نشان داد که چگونه ذات فرا پلتفرمی کورتانا می‌تواند به کارآمدی آن بی افزاید، این‌طور که کورتانا می‌تواند بسته به دستگاهی که از کورتانا بر روی آن استفاده می‌کنید فعالیت کند. به‌عنوان‌مثال، اگر هنگام رانندگی یک پیامک دریافت کنید، کورتانا پیشنهاد می‌دهد که هنگامی‌که به‌جایی رسیدید ،مثل میز کار خود، به شما پیامک را یادآوری کند. یا اینکه خلاصه‌ای از پیام را به‌جای خواندن تمام آن در اختیارتان بگذارد.

ما هنوز تاریخ مشخصی برای ورود این قابلیت‌های جدید کورتانا دریافت نکرده‌ایم، اما مایکروسافت در حال کار بر روی آن است؛ بلندگوی اینوک قرار است در پاییز عرضه شود و همچنین شرکت بی ام و و نیسان با همکاری مایکروسافت برنامه‌هایی ببه‌منظور گسترش دستیار دیجیتالی کورتانا دارند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع theverge
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید