مایکروسافت، ویژوال استودیو را برای مک هم عرضه می کند

اگر به دلایل بیشتری نیاز داشتید تا باور کنید که مایکروسافت از توسعه ی نرم افزارها بین پلتفرم ها و سیستم عامل ها استقبال می کند این خبر برای شماست. در پستی که قبل از موعد مقرر در بلاگ مایکروسافت منتشر شد، این شرکت خبر داد که بر روی ویژوال استودیو مخصوص سیستم عامل مک اپل کار می کند. بله! یکی از مهمترین و کلیدی ترین برنامه ی ویندوز قرار است برای اپل ساخته شود. با ویژوال استودیو مخصوص مک نمی توانید برنامه های ویندوزی بنویسید (برای این کار باید نرم افزاری مثل بوت کمپ هم تهیه کنید) اما می توانید برنامه های اندروید، iOS و یا مک تولید کنید و با استفاده از هسته ی NET. می توانید نرم افزارهای سرور بسازید. و از همه مهمترین اینکه کاربران ویندوز و مکینتاش می توانند پروژه های خود را با هم به اشتراک بگذارند . دیگر لازم نیست تا توسعه دهندگان کارهای خود را برای اینکه همه ی تیم بتوانند از آن استفاده کنند دائم به فرمت های مختلف تبدیل کنند.

احتمالا در تاریخ 16 نوامبر و بعد از کنفرانس کانکت مایکروسافت کاربران می توانند نسخه ی پیش نمایش ویژوال استودیو برای مک را دانلود کنند. هنوز مشخص نیست که نسخه ی نهایی چه زمانی عرضه می شود اما با توجه به اینکه نسخه اولیه در نوامبر منتشر می شود احتمالا نسخه ی نهایی در سال 2017 به دست کاربران خواهد رسید.

محیط ویژوال استودیو
محیط ویژوال استودیو

عرضه ی این نسخه ویژوال استودیو مخصوص مک عجیب به نظر می رسد چون توسعه دهندگان دیگر مجبور نیستند از ویندوز استفاده کنند. البته این تصمیم احتمالا هم راستا با شعار mobile first, cloud first مایکروسافت باشد. اگر توسعه دهندگان در حال نوشتن برنامه روی مک باشند، می توانند این کار را در ویژوال استودیو انجام دهند تا برنامه های قابل اجرا روی ویندوز تولید کنند. و مایکروسافت ترجیح میدهد که این برنامه ها روی سیستم کلاود این شرکت ذخیره شود تا اینکه فقط در اختیار اپل باشند. سود اصلی مایکروسافت فقط در فروش ویندوز به کاربران نیست و عرضه ویژوال استودیو برای مک بازگو کننده ی این واقعیت است.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع engadget
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها