جدیدترین نسخه از ربات Mini Cheetah با توانایی پشتک زدن معرفی شد

مؤسسه فناوری ماساچوست با جدیدترین نسخه از ربات چهارپای خود، Mini Cheetah بازگشته که یک قابلیت جدید به آن اضافه شده است: مینی چیتا می‌تواند پشتک بزند.

ربات‌های پشتک‌زن چیز جدیدی نیستند. ربات بسیار بزرگتر شرکت Boston Dynamics به نام اطلس در نوامبر 2017 چنین حرکتی را انجام می‌داد اما مینی چیتا اولین ربات چهارپایی است که این کار را انجام می‌دهد که در نوع خود بسیار شگفت‌انگیز به نظر می‌رسد. با این وجود بسیاری از انسان‌ها، می‌توانند پشتک بزنند اما آیا می‌دانید چه تعداد از سگ‌ها می‌توانند همین کار را انجام دهند. جواب شما حتما این خواهد بود: “تعداد زیادی از آن‌ها” .

ربات Mini Cheetahمینی چیتا هم (همانطور که از نام آن پیداست) یک نسخه کوچکتر از چیتا 3 (Cheetah 3)  بزرگتر است که سال گذشته معرفی شد. این ربات حدود 20 پوند وزن دارد و هر ثانیه تا 2.45 متر (حدود 5.5 کیلومتر در ساعت) می‌پرد که مفید به نظر می رسد. علاوه بر این، چیزی درباره اندازه و طراحی این ربات وجود دارد که به Mini Cheetah ظاهری دوست‌داشتنی‌تر می‌دهد. او می‌تواند بپرد و با شما خرامان خرامان راه برود.

برخلاف ربات SpotMini شرکت بوستون داینامیکس،که قرار بود یک محصول واقعی برای عرضه باشد، Mini Cheetah فقط یک پروژه تحقیقی است، بنابراین، هیچوقت نمی‌توانید نسخه‌ای از آن را بخرید. با این حال، بسیاری آرزو دارند که در آینده یک سگ رباتی پشتک‌زن بانمک و دوست‌داشتنی داشته باشند.

منبع theverge

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar