خودروی ماکان SUV پورشه، تمام الکترونیک خواهد شد

نسخه تماما الکترونیک پرفروش‌ترین ماشین پورشه اوایل دهه بعد تولید خواهد شد. روز سه‌شنبه، تولیدکننده ماشین‌های اسپورت آلمانی اعلام کرد:

اولین خودروی جاده‌ای تمام الکترونیک پورشه، ماکان SUV آلمانی خواهد بود.

همچنین این شرکت خبر داد که پورشه ماکان SUV تمام الکترونیک، اوایل دهه آینده وارد چرخه تولید خواهد شد. ماکان در حال حاضر پرفروش‌ترین ماشین پورشه به حساب می‌آید. شرکت خودروسازی پورشه نزدیک به 90000 از آن‌ها را در سال 2018 به فروش رساند و از نظر فروش، کاین SUV و سدان پانامرا را پشت سر گذاشت.

ماکان EV نیز سومین خودروی تمام الکترونیک خط تولید پورشه خواهد بود. شرکت پورشه قرار است پایان سال 2019 تولید تایکان سدان (که نسخه نهایی تولید کانسپت میشن E است) را آغاز کند. نسخه کراس اوور الکترونیکی تایکان؛ کراس توریسمو در سال 2020 تولید خواهد شد.

شرکت پورشه به هیچگونه اطلاعات دیگری درباره ماکان SUV تمام الکتریکی به جز سیستم شارژ 800 ولتی مشابه که در تایکان و کراس توریسمو به کار می‌رود اشاره نکرد. بنابراین، مشتریان می‌توانند منتظر سرعت شارژ بالا و قابلیت اضافه کردن برد 250 مایل در فقط حدود 15 دقیقه (در ایستگاه‌های شارژ سازگار پورشه) باشند.

این شرکت بیان کرد که نسل بعدی ماکان پورشه، تمام الکترونیک خواهد بود به این معنا که پس از اینکه SUV را از نو به صورت EV طراحی کنند نسخه‌ هیبریدی و یا گازی وجود نخواهد داشت و این اتفاق با توجه به جایگاه ماکان به عنوان پرفروش‌ترین خودروی این شرکت یک ریسک بزرگ خواهد بود.

درست مانند شرکت مادر خود، گروه فولکس واگن، پورشه بر افزودن تکنولوژی نیروی محرکه الکتریکی به خودروهای خود در سال آینده متمرکز شده است. این شرکت برای تغییر فناوری بیش از 6 میلیارد یورو را تا سال 2022 سرمایه‌گذاری خواهد کرد و اعلام کرده است نیمی از وسایل نقلیه آن تا سال 2025 تمام الکترونیک خواهد بود. البته تعدادی از آن‌ها در حال حاضر نسخه هیبریدی هستند که عرضه می‌شوند.

الیور بلوم، رئیس شرکت پورشه در سخنانی گفت: در طی ده سال آینده ما روی ترکیب رانندگی متشکل از موتورهای بنزینی بهینه، مدل‌های هیبریدی پلاگین و خودورهای اسپورت تمام الکترونیک تمرکز خواهیم کرد.

منبع theverge

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar