مایکروسافت در ویندوز 10 به زور شماره موبایل شما را می‌گیرد!

نزدیک کردن سیستم های دسکتاپ و گوشی های هوشمند، همیشه یکی از آرزوهای اهالی ردموند بوده است. بعد از شکست ویندوز موبایل، مایکروسافت در تلاش است تا با ارائه قابلیت هایی در ویندوز ۱۰ دسکتاپ، این سیستم عامل را هرچه بیشتر به دنیای اسمارت فون ها نزدیک کند، از همین رو در نسخه جدید ویندوز ۱۰ به شماره بیلد ۱۷۰۶۳، زمانی که بخواهید ویندوز را راه‌اندازی کنید مجبور به ارائه شماره موبایل تان خواهید بود!

به تازگی بیلد ۱۷۰۶۳ ویندوز ۱۰ برای اینسایدر ها منتشر شده و نکته عجیب این نسخه این است که در زمان راه اندازی، ویندوز با شعار پیوند PC و موبایل از شما درخواست شماره موبایل می کند. البته این قابلیت در نسخه های قبلی ویندوز 10 نیز وجود داشت که شما به راحتی می توانستید آن را رد کنید، اما در این نسخه، هیچ دکمه ای برای رد این مرحله وجود ندارد و در صورت وارد نکردن شماره موبایل، ویندوز راه اندازی نخواهد شد.

زمانی که شماره موبایل خود را وارد کنید، مایکروسافت یک پیام برای شما ارسال می کند که بعد از تایید و اعتبار سنجی می‌توانید از قابلیت هایی جالبی همچون “Continue on PC” استفاده کنید. این ویژگی به شما اجازه می دهد که کار نیمه تمام خود را در گوشی ادامه دهید. برای مثال اگر در حال مشاهده یک صفحه وب باشید، می توانید ادامه آن را در گوشی هوشمندتان مطالعه کنید!

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط

1
دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar
1 دیدگاه
0 پاسخ
0 دنبال‌کننده
 
باحال‌ترین دیدگاه
داغ‌ترین دیدگاه
moradihosein
amirali

خیلی عجیبه ولی اگه مایکروسافت اعتماد کاربراشو نداشت الان این نبود و این ویندوز! چیزی که هنوز که هنوزه هرروز همه وقتتو روش بذاری بازم چیزای جدید واسه نشون دادن بهت داره و تویی که هیچوقت نمیتونی کامل کشفش کنی! و ویندوزی که روز به روز توسط مایکروسافت پیشرفته تر… بیشتر بخوانید »