ماموریت سفر به ماه سال ۲۰۲۰، ماموریتی حیاتی برای نجات بشر

به گفته‌ی استفان هاوکینگ، اگر قرار باشد نسل بشر ادامه پیداکند، انسان ها باید زمین را در ۱۰۰ سال آینده ترک کنند. انسان ها باید قبل از اینکه خیلی دیرشود چاره ای اندیشیده و به فکر جای دیگری برای زندگی باشند زیراکه احتمالا سیاره ما، زمین، به سیاره ای غیرقابل سکونت تبدیل خواهد شد و در حال حاضر و براساس شواهد، گفته می شود که انسان ها باید به گونه های چند سیاره ای تبدیل شده و توانایی زندگی بر روی سیاره های مختلف را داشته باشند!

ما از شرایط زمین با خبریم و می توانیم سال هایی که زمین برای انسان همچنان قابل سکونت است را تخمین بزنیم.

به گفته‌ی استفان هاوکینگ، فیزیکدان نظری و کیهان شناس، انسان ها باید در طی ۳۰ سال آینده پایگاه هایی را بر سطح ماه بنا کنند و به طور همزمان تا سال ۲۰۲۵ آماده ی فرستادن انسان به مریخ شوند.

اگر قرار است نسل بشر ادامه پیدا کند باید به دنبال چاره بود و انسان ها باید به موجودات چند سیاره ای تبدیل شوند. این مسئله دیگر در حد تئوری نیست، بلکه واقعا باید به فکر کوچ به جای دیگری از این منظومه باشیم!

سرعت بالای تخریب منابع زمین، از بین رفتن تعادل دمایی و افزایش بیش از حد دما و یک سری مسائل دیگر، چیزهایی هستند که وقت انسان را تنگ کرده­ اند!

هاوکینگ همچنین اعلام کرده که انسان ها باید تا سال ۲۰۲۰ بر سطح ماه فرود بیایند. حتی رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ هم بر این باور است که تا سال ۲۰۲ باید یک بار دیگر به سطح ماه رفت. برخی کشورهای اروپایی و چین هم فرود بر سطح ماه تا سال ۲۰۲۰ را در زمره ی اهداف خود قرار داده اند.

به گفته‌ی پروفسور هاوکینگ، ماه و مریخ بهترین گزینه های حال حاضر برای انتخاب و شروع سفر هستند.

نژاد بشر حدود ۲ میلیون سال است که بطور جداگانه از دیگر گونه ها در منظومه ی شمسی به حیات خود ادامه داده است، تمدن حدود ۱۰ هزار سال پیش آغاز شده و نرخ توسعه از آن زمان تا بحال همچنان روبه افزایش  بوده است. اگر قرار است بشریت تا ۱ میلیون سال دیگر هم به حیاتش ادامه دهد باید به جایی برود که قبل از آن هیچکس دیگری در آنجا نبوده است. من به بهترین ها امید دارم. مجبوریم. ما چاره ی دیگری نداریم.

نظر شما چیست؟ فکر میکنید انتقال انسان به جای دیگری از فضا در زمان حیات شما هم اتفاق می افتد؟
نظرات خود را راجع به این مطلب با دیجی رو به اشتراک بگذارید!
منبع fossbytes

1
دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar
1 دیدگاه
0 پاسخ
0 دنبال‌کننده
 
باحال‌ترین دیدگاه
داغ‌ترین دیدگاه
حسین
حسین

طبیعت یک سیستم برگشت پذیر پایدار داره که هیچوقت منجر به پایان سکونت نخواهد شد این بیانات بیشتر به گل آلود کردن آب شبیه برای ماهی گیری ،شلوغ میکنن تا خرج کارهاشون در بیاد نه اینکه بشر بره رو ماه و مریخ،اره ده میلیارد نفر رو بخای ببری ماه پیاده… بیشتر بخوانید »