کاربران برای اتصال به اینترنت از دیوایس های همراه بیشتر از دسکتاپ استفاده می‌کنند

با محبوبیت روز افزون گوشی‌های هوشمند، میزان استفاده از این دیوایس ها نیز با رشد چشمگیری رو به رو شده است و اکنون طبق آمار StatCounter برای اولین بار در ماه اکتبر امسال تعداد کاربرانی که با استفاده از دیوایس همراه خود به اینترنت متصل شده‌اند از تعداد کاربران دسکتاپ و کامپیوترهای شخصی پیشی گرفته است.

این آمار از بررسی 15 میلیون بازدید صفحه از بیش از 2.5 میلیون وبسایت جمع آوری شده است که شواهد قابل توجهی برای نشان دادن پیشی گرفتن کاربران اینترنتی در دیوایس های همراه نسبت به دیوایس های دسکتاپ ارائه می‌دهد.

internet-usage-2009-2016-ww1در طی 7 سال شرایط در این زمینه به کلی تغییر کرده و میزان استفاده از اینترنت به وسیله دیوایس های همراه از صفر درصد به 51.3 درصد رسیده است و اکنون تنها 48.7 درصد از کاربران از دسکتاپ و کامپیوترهای شخصی برای اتصال به اینترنت استفاده می‌کنند.

نکته قابل توجه اینجاست که این سلطه تلفن همراه تا حد زیادی به بازارهای در حال ظهور ارتباط دارد، جایی که مردم توانایی خرید دو کامپیوتر شخصی را ندارند و یک دستگاه همراه اغلب تنها راه دسترسی آن‌ها به فضای مجازی است و این آمار در کشورهای پیشرفته نظیر ایالات متحده آمریکا هنوز به نفع کامپیوترهای شخصی است. در این رابطه همچنان در چنین کشورهایی 58 درصد کاربران از دیوایس های رومیزی برای اتصال به اینترنت استفاده می‌کنند و 42 درصد باقی مانده با استفاده از دیوایس همراه در اینترنت جستجو می‌کنند.

internet-usage-by-country

با این حال چنین آمارهایی روز به روز در حال تغییرند و احتمالاً تعداد کاربران اینترنت به وسیله دیوایس های همراه به زودی در کشورهای توسعه یافته نیز از کاربران دسکتاپ پیشی می‌گیرد.

Aodhan Cullen، مدیر عامل StatCounter در این رابطه می‌گوید:«این آمار می‌تواند زنگ خطری برای کسب و کارهای کوچک و افراد حاضر در حوزه وب باشد تا از Mobile-Friendly بودن وبسایت خود مطمئن شوند چراکه بسیاری از وبسایت های قدیمی هنوز نسبت به این موضوع بی تفاوت هستند. سازگاری با دیوایس های همراه نه تنها منجر به افزایش ترافیک وبسایت می‌شود بلکه گوگل نیز وبسایت های Mobile-Friendly را در نتایج موبایلی خود بر سایر وبسایت ها مقدم می‌شمارد

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها