آیفون‌های جدید همانند آیفون‌های قدیمی‌تر کند نخواهند شد

مدتی از جنجال‌های مربوط به کند شدن آیفون‌های قدیمی به خاطر ضعیف‌ شدن باتری‌هایشان و کاهش سرعت پردازش آن‌ها برای جبران این ضعف باتری می‌گذرد. در روز سه شنبه، اپل با نامه‌ای به کمیته‌ی بازرسی سنای آمریکا، به پرسش‌های آن‌ها پاسخ داد. در این نامه مشخص شده است که اپل احتمالا برای کسانی که قبل از کاهش قیمت باتری از 79 دلار به 29 دلار باتری جدید خریداری کرده‌اند، جبران خسارت ارائه دهد. در میان پرسش‌های کمیته‌ی بازرسی، یکی از پرسش‌هایی که جلب توجه می‌کرد و توسط سناتور جان تون مطرح شده بود، این بود که آیا آیفون‌های جدیدتر همانند آیفون 10 (iPhone X) و آیفون 8 هم این کند شدن را تجربه می‌کنند یا خیر. جان تون که مسئول کمیته‌ی اقتصاد، علم و ترابری است، پاسخ خود را به این شکل دریافت کرد:

آیفون 8، آیفون 8 پلاس و آیفون اکس دارای سخت‌افزار پیش‌رفته‌تری هستند و از طراحی‌ای بهره می‌برند که به آن‌ها اجازه‌ی تخمین دقیق‌تر نیاز‌های برق گوشی و ظرفیت باتری برای بهینه‌سازی عملکرد سیستم به بهترین شکل را می‌دهد. این اجازه‌ی جایگذاری یک سیستم مدیریت عملکرد متفاوت را می‌دهد که سیستم عامل را قدر می‌سازد که از خاموش شدن ناگهانی گوشی جلوگیری کند. در نتیجه، اثر مدیریت عملکرد در آیفون 8، آیفون 8 پلاس و آیفون اکس نامحسوس‌تر خواهد بود. در طول زمان، باتری‌های قابل شارژ در همه‌ی مدل‌های آیفون کاهش ظرفیت و عملکرد خواهند داشت و ناگزیر نیاز به تعویض آن‌ها خواهد بود.

قسمتی از اولین بیانیه‌ی اپل راجع به این موضوع به این شرح است:

ما این قابلیت را در آیفون 7 با آی او اس 11.2 به کار برده‌ایم و پشتیبانی از دیگر محصولات را نیز در آینده اضافه می‌کنیم.

به نظر می‌رسد که این موضع اپل برای آیفون‌های جدید‌تر هم‌چنان پابرجا باشد، هرچند احتمالا به اندازه‌ی مدل‌های قبلی گوشی‌های اپل شدید نخواهد بود.

 

مقایسه‌ی میزان کاهش سرعت در آیفون‌های قدیمی‌تر

بیشتر بخوانید:

منبع Phonearena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها