قیمت نینتندو سوییچ احتمالاً کمتر از 250 دلار خواهد بود

با اینکه تنها چند روز تا زمان تعیین شده برای رونمایی از کنسول نینتندو سوییچ (Nintendo Switch) باقی مانده است، روزنامه ژاپنی Nikkei تخمین زده که قیمت کنسول جدید نینتندو در هنگام عرضه، به احتمال زیاد بسیار پایین‌تر از انتظار خواهد بود.

در حالی که کنسول Wii U رفته رفته به انتهای کار خود می‌رسد، همه چشم‌ها به سمت کنسول بعدی نینتندو با نام سوییچ معطوف شده است. این کنسول که در اواخر سال 2016 و با انتشار تریلری به شکل یک فیلم کوتاه، معرفی شد، بسیاری از طرفداران را تا به امروز در انتظار اطلاعات و جزئیات بیشتر نگه داشته است. در حالی که نینتندو هنوز هیچ اطلاعات کلیدی‌ای مانند قیمت، مشخصات سخت افزاری یا نرم افزار کنسول جدید خود منتشر نکرده، گمانه‌زنی‌های زیادی در مورد این محصول مطرح شده که جدیدترین آن‌ها نیز توسط روزنامه ژاپنی Nikkei بوده است.

با توجه به نوشته این روزنامه، طرفداران باید حدود 25،000 ین ژاپن، برای خریداری نینتندو سوییچ در ماه مارس هزینه کنند که معادل 215 دلار می‌باشد. اگر این گفته صحت داشته باشد، باید گفت قیمت کنسول جدید نینتندو در مقایسه با کنسول‌های دیگر موجود در بازار، مانند پلی استیشن 4 یا ایکس باکس وان، بسیار پایین‌تر خواهد بود.

کنسول نینتندو سوییچالبته بد نیست بدانید که Nikkei سابقه خوبی در پیش‌بینی اقدامات نینتندو داشته و بنابراین به راحتی نمی‌توان از کنار حدس و گمان‌های این روزنامه ژاپنی عبور کرد. Nikkei پیش از این به درستی خبر تولید کنسول دستی DSi را منتشر کرده بود، ویژگی‌های کلیدی نینتندو 3DS را اعلام نموده بود و قیمت کنسول Wii U را نیز با دقت بالایی پیش‌بینی کرده بود. با این حال، روزنامه مذکور اعلام کرده که این گفته‌ها تنها بر پایه حدس و گمان هستند و هیچ منبعی آن‌ها را تأیید نکرده است.

همچنین شایان ذکر است که حتی اگر این حدس دقیق باشد، باز هم احتمال دارد که قیمت جهانی نینتندو سوییچ با قیمت تعیین شده برای ژاپن همخوانی نداشته باشد. به عنوان نمونه، کنسول Wii U در زمان عرضه در ژاپن با قیمت 26،250 ین به فروش می‌رسید و این در حالی بود که قیمت تعیین شده برای این کنسول در بازارهای جهانی برابر 299.99 دلار بود که با احتساب ارزش ین در برابر دلار، کمی گران‌تر به فروش می‌رسید. با همه این حرف‌ها، به احتمال زیاد کنسول جدید نینتندو با قیمتی 250 دلاری و یا کمتر، روانه بازار خواهد شد که همین قیمت نیز بسیار رقابتی خواهد بود.

منبع gamerant
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها