اسکنر اثر انگشت زیر نمایشگر ترند جدید دنیای گوشی‌های هوشمند

اوایل سال جاری میلادی بود که شاهد معرفی نمونه اولیه گوشی هوشمندی با اسکنر اثر انگشت عجیب و غریب و زیر نمایشگر بودیم. این مدل اولیه که مربوط به ویوو اپکس (Vivo Apex) بود که در نهایت در قالب محصول نهایی وارد بازار شد و توانست لقب اولین دارنده اسکنر اثر انگشت زیر صفحه نمایش را به خود اختصاص دهد. از آن زمان به بعد تولید کنندگان گوشی‌های هوشمند و همچنین قطعات سخت افزاری گوشی‌ها، به تکاپو افتادند تا از قافله عقب نمانده و محصولی مشابه را روانه بازار کنند.

نه تنها انتظار می رود پرچمدار آتی سامسونگ یعنی گلکسی اس 10 به چنین اسکنری مجهز شود بلکه بر اساس گزارش رسانه‌های کره‌ای در سال جاری 45 میلیون سفارش اسکنر اثر انگشت زیر نمایشگر تنها توسط شرکت‌های چینی به ثبت رسیده است. عددی بسیار بزرگ که می‌تواند نشان دهد ترند بعدی دنیای گوشی‌های هوشمند، اسکنر اثر انگشت زیر نمایشگر خواهد بود.

اسکنر اثر انگشت زیر نمایشگر

انتظار می رود که هواوی 6 میلیون قطعه از این اسکنرها را برای استفاده در گوشی‌های پرچمدار خود مانند میت 20 پرو سفارش داده باشد و شیائومی هم 3 میلیون واحد از این سنسور را برای محصولات آتی خود نیاز داشته باشد. اما مطمئناً برترین شرکت‌ها در زمینه به‌کارگیری اسکنر اثر انگشت زیر نمایشگر، کمپانی‌های ویوو (Vivo) و اوپو (Oppo) هستند که امکان استفاده از این سنسور را برای گوشی‌های زیر 500 دلار نیز مهیا کرده‌اند و به این ترتیب در سال آینده روی هم رفته 33 میلیون واحد از این قطعه سخت افزاری را نیاز خواهند داشت.

در مجموع تب و تاب استفاده از اسکنر اثر انگشت زیر نمایشگر از سال جاری شروع شده و مطمئناً در سال 2019 بازار گوشی‌های مجهز به این فناوری بسیار داغ خواهد شد. با تعبیه اسکنر اثر انگشت در زیر صفحه نمایش گوشی‌های هوشمند، تولید کنندگان بدون نگرانی از مکان این سنسور می‌توانند حاشیه اطراف نمایشگر را تا حد زیادی کمتر کنند. شرکت‌هایی مانند سامسونگ هم که با انتقال اسکنر اثر انگشت به پشت بدنه محصولات خود همواره با دردسرهای زیادی روبرو بوده‌اند، از این مشکلات برای همیشه رهایی خواهند یافت.

لینک کوتاه http://bit.ly/2DeGMn2
منبع phonearena

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آواتار ها به صورت خودکار و تصادفی انتخاب می‌شوند؛ شانس خودتون رو امتحان کنید! 😊

مطالب مرتبط