ویدیوی رسمی کالبدشکافی پلی استیشن 5 [تماشا کنید]

کم کم به زمان عرضه کنسول نسل نهمی پلی استیشن 5 نزدیک می‌شویم و به همین مناسبت سونی امروز یک ویدیوی جالب منتشر کرده است. این شرکت ژاپنی در ویدیویی اخیر خود به کالبدشکافی سخت افزار پلی استیشن 5 و جداسازی قطعات آن پرداخته تا کاربران را با آنچه که قرار است روانه بازار شود، بیش از پیش آشنا کند. البته این اولین بار نیست که سونی ویدیوی کالیدشکافی کنسول‌های بازی خود را منتشر می‌کند و پیش از این زمانی که پلی استیشن 4 پرو تازه عرضه شده بود، چنین کاری را در مورد آن انجام داده بود.

پیش از آغاز ویدیو که در ادامه مطلب هم می‌توانید آن را تماشا کنید، توضیحاتی در خصوص طراحی بدنه و پورت‌های پلی استیشن 5 ارائه می‌شود که قابل توجه است. بر این اساس، ابعاد کنسول برابر 104 در 390 در 260 میلی متر است که باعث می‌شود از لحاظ حجمی بزرگ‌تر از پلی استیشن 4 باشد. در جلوی بدنه یک پورت USB-C و همچنین یک پورت USB-A تعبیه شده و در قسمت پشتی هم دو پورت USB-A پرسرعت، یک پورت LAN، یک پورت HDMI و ورودی برق قرار گرفته است.

یکی دیگر از نکات قابل توجه در مورد طراحی پلی استیشن 5، پایه نگهدارنده آن است. همان‌طور که در ویدیو هم نشان داده می‌شود، این پایه در هر دو حالت عمودی و افقی قابل استفاده است و سونی حتی برای نگهداری پیچ آن (که در حالت افقی بلااستفاده است) هم از قبل فکر و برنامه‌ریزی کرده است!

پنل‌های سفید رنگ دو طرف کنسول به راحتی و بدون نیاز به هیچ ابزار خاصی، توسط کاربر قابل جداسازی هستند و قاعدتاً باز کردن آن‌ها هیچ لطمه‌ای به گارانتی دستگاه نمی‌زند. در ادامه می‌توان به گردگیر و همچنین فن خنک کننده بزرگ و 120 میلی‌متری پلی استیشن 5 دسترسی داشت. دسترسی به این قطعات باعث می‌شود تا کاربر بتواند هر از چند گاهی نسبت به گردگیری کنسول خود و تمیز کردن آن اقدام کند. البته برای اینکه مجبور نباشید هر بار برای گردگیری کردن، پنل‌های کنسول را جدا کنید، سونی دو سوراخ بر روی بدنه تعبیه کرده که از طریق مکش هوا می‌توان گرد و غبار داخلی دستگاه را پاک کرد.

در ادامه می‌توان درگاه M.2 PCIe 4.0 کنسول را مشاهده کرد که برای ارتقاء فضای ذخیره‌سازی کاربرد دارد و ظاهراً اینجا آخرین جایی است که کاربر به آن دسترسی دارد و در صورت باز کردن بیشتر قطعات، گارانتی کنسول باطل خواهد شد. به همین منظور و برای جلوگیری از باز کردن سهوی یا از روی کنجکاوی قطعات، چند پیچ تعبیه شده و روی آن‌ها با نوار چسب پوشیده شده تا به این شکل در معرض دید نباشند و البته سونی هم متوجه شود که دستگاه توسط کاربر باز شده است یا نه.

بیش از این نیازی به توضیح نیست و در ادامه از شما دعوت می‌کنیم ویدیوی رسمی کالبدشکافی پلی استیشن 5 را تماشا کنید. همان‌طور که در ابتدای ویدیو هم به زبان انگلیسی هشدار داده می‌شود، افراد عادی نباید اقدام به باز کردن کنسول کنند (به غیر از آن قسمت‌هایی که اشاره کردیم)، زیرا علاوه بر باطل شدن گارانتی، امکان قرار گرفتن در معرض تشعشعات لیزری، شوک الکتریکی و صدمات دیگر وجود دارد.

منبع slashgear
مطالب پیشنهادی
guest
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها