با اختراعات و اتفاقات محتمل ۵۰ سال آینده آشنا شوید

آیا در 50 سال آینده هر کس ماشین خودکار خواهد داشت؟ آیا شما در 50 سال آینده خواهید توانست که در خانه برای خودتان با استفاده از پرینتر 3 بعدی ژاکت درست کنید؟ و آیا شاهد پیدا شدن درمان قطعی سرطان در طی عمرتان خواهید بود؟ یا به نظرتان می‌توانید در آینده برای تعطیلات به ماه بروید؟

در این پست ما قصد داریم بررسی‌ای که بر روی 3240 بزرگسال آمریکایی انجام‌شده و از آن‌ها پرسیده شده که در 50 سال آینده چه اختراعاتی میدان را به دست خواهند گرفت را با شما در میان بگذاریم. خیلی‌ها نظرشان این بوده که پوشش وایفای جهانی را در پیش خواهیم داشت، خیلی‌ها گفته‌اند که ماشین‌های خودکار فراگیر خواهند شد و بسیاری هم بر این باور بودند که بالاخره درمان قطعی سرطان کشف خواهد شد.

نموداری که مشاهده می‌کنید به ترتیب این احتمالات را عنوان می‌کند:

با اختراعات و اتفاقات محتمل ۵۰ سال آینده آشنا شوید

 

  • وایفای همه‌جا بر روی زمین قابل‌دسترس خواهد بود.م
  • ماشین‌هایخودکار استفاده‌ای گسترده‌تر خواهند داشت.
  • درمانقطعی سرطان پیدا خواهد شد.
  • 100انرژی از طریق منابع تجدید پذیر تأمین خواهد شد.
  • ربات‌هایانسان‌نما را در پیش خواهیم داشت.
  • بااستفاده از پرینتر 3 بعدی می‌توانیم چیزهای مختلفی را در منزل برای خودمان تولید کنیم.
  • می‌توانیماعضای بدن رشد دهیم.
  • می‌توانیمبه تعطیلات بر روی ماه برویم.
  • می‌توانیماز طریق تله‌پورتیشن سفر کنیم.

برخی از موارد داخل نمودار واقعاً شدنی هستند. مثلاً تأمین انرژی کل سیاره با منابع تجدید پذیر در طی 50 سال شدنی است اما خب مسئله‌ی تضمین‌شده‌ای نیست. مثلاً کالیفرنیا برنامه دارد که تا سال 2045 کاملاً فقط از انرژی‌های تجدید پذیر استفاده کند. در حقیقت مطالعه‌ای که انجام‌شده نشان داده است که 139 کشور قابلیت این را دارند که تا سال 2050 کاملاً از انرژی‌های تجدید پذیر استفاده کنند.

اما در مقابل بعید است که پوشش وایفای را کاملاً در قطب جنوب بتوانیم داشته باشیم. چیزهای مثل تله‌پورت کردن هم در حال حاضر بیشتر جنبه‌ی جادویی دارند تا علمی و فقط 13 درصد آمریکایی‌ها فکر می‌کنند که این موضوع تا سال 2067 قابل‌دستیابی است.

شما فکر می‌کنید که تا 50 سال آینده کدام‌یک از این موارد میسر خواهند شد؟ چه چیزهای دیگری می‌توانید بر موارد لیست اضافه کنید؟نظرات خود را حتما با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید!

منبع inc
مطالب پیشنهادی
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کوثر محمودی
کوثر محمودی
10 ماه قبل

وای، وای

کوثر محمودی
کوثر محمودی
10 ماه قبل

میخوام برم به آینده