کارت گرافیک‌های جی فورس 2080 (GeForce RTX 2080) خود به خود می‌سوزند!

حدود یک ماه از عرضه‌ی جی پی یو‌های قدرتمند انویدیا، یعنی جی فورس آر تی ایکس 2080  و 2080 تی آی (GeForce RTX 2080, RTX 2080 Ti) می‌گذرد، اما همین الان هم افرادی گزارش داده‌اند که کارت گرافیک‌هایشان دچار کرش می‌شود و یا به کلی می‌سوزد.

چندین پست در انجمن انویدیا جی فورس گزارش ایجاد مشکلاتی برای کارت گرافیک‌های جدید و گران‌قیمتشان را داده‌اند. در سایت ردیت نیز افرادی مشکلات مشابهی را اعلام کرده‌اند. به نظر می‌رسد که بیشتر مشکلات برای RTX 2080 Ti به وجود آمده باشند، اما نسخه‌ی استاندارد 2080 هم بدون نقص نبوده است.

این کارت گرافیک‌ها از قوی‌ترین کارت گرافیک‌های بازار محسوب می‌شوند و می‌توانند همه‌ی بازی‌های پی سی را با رزولوشن 4K و اف پی اس 60 به راحتی اجرا کنند. آن‌ها هم‌چنین به تکنولوژی ردیابی اشعه‌ی انویدیا مجهز شده‌اند که نورپردازی و انعکاس‌ها را در بازی‌ها بسیار واقع‌گرایانه‌تر می‌کنند. انویدیا چندی پیش برای نشان دادن قدرت کارت گرافیک‌هایش، اولین لحظات قدم گذاشتن انسان روی ماه را با همین GPUها بازسازی کرد.

بعضی از افراد از انویدیا تقاضای جایگزین پردازنده‌های گرافیکی خود را کرده‌اند، اما در عوض فقط یک کارت گرافیک خراب دیگر دریافت کرده‌اند! یکی از سخن‌گویان انویدیا اعلام داشت که با کاربرانی که دچار مشکل شده‌اند رایزنی می‌کند اما مشکل اساسی برای این کارت گرافیک‌ها وجود ندارد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط

1
دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar
1 دیدگاه
0 پاسخ
0 دنبال‌کننده
 
باحال‌ترین دیدگاه
داغ‌ترین دیدگاه
مهدي
مهدي

عجب أین همه پول بدی اخرش هم بسوزه