آی پینز

طراحی کنترلر مخصوص موبایل توسط مایکروسافت

با وجود این‌که بعضی از گوشی‌های گیمینگ جدید دارای سخت‌افزار مخصوص برای کنترل در بازی‌ها هستند، چه به صورت همراه با خود و چه به صورت لوازم جانبی جداگانه، هنوز هم بیشتر گوشی‌ها برای کنترل بازی به لمس و حرکات گوشی اتکا می‌کنند. این برای کسانی که به صورت تفریحی بازی می‌کنند کافیست، اما مایکروسافت برنامه‌هایی برای بازیکنان جدی‌تر دارد.

این شرکت در طرحی که فعلا در حد یک پروژه‌ی تحقیقاتی است قصد دارد کنترلرهایی مشابه با کنترلر‌های کنسول ایکس باکس را برای گوشی‌ها عرضه کند. هدف این طرح، رسیدن به میزان راحتی و انعطاف مشابه با کنسول نینتندو سوییچ است. خود کنترلرها نسبتا کوچک هستند و فقط از استیک‌های آنالوگ، دی پد و چهار دکمه‌ی اصلی ایجس باکس تشکیل شده‌اند و همان‌طور که در عکس‌های زیر می‌بینید، به طرفین دستگاه متصل می‌شوند.

 

طراحی کنترلر مخصوص موبایل توسط مایکروسافت

مانند همیشه، لوازم جانبی برای گرفتن پول بیشتر از مصرف کننده وجود دارند که شامل گریپ‌هایی برای بهبود ارگونومی کلی دسته می‌شوند (عکس سمت چپ). البته هنوز نمی‌دانیم که این دسته‌ها همراه کنترلر عرضه می‌شوند یا خیر. دو نیمه‌ی دسته همانند سوییچ می‌توانند به هم متصل شوند (با پایه‌ی شارژ) تا حسی بیشتر شبیه به کنترلرهای سنتی کنسول‌ها به شما ارائه شود. استفاده‌ از یک نیمه می‌تواند جای کنترلر‌های مخصوص وی آر را بگیرد.

منبع PhoneArena
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها