فلای تودی

پروژه اسکورپیو می‌تواند باعث افزایش فروش ایکس باکس وان نسبت به PS4 شود؟

در زمینه میزان فروش کنسول‌های بازی، همواره رقابت نزدیکی بین محصولات سونی و مایکروسافت وجود داشته و در نسل جدید نیز ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 رقابت داغی با یکدیگر دارند. البته در چند وقت اخیر محصول سونی معمولاً بالاتر از کنسول مایکروسافت بوده و همین مسئله طرفداران ایکس باکس را تا حدودی آزرده خاطر کرده است. اما مطمئناً این دسته از گیمرها با شنیدن مشخصات سخت افزاری اسکورپیو که همین چند روز پیش منتشر شد، بسیار خوشحال شده‌اند، زیرا به نظر می‌رسد با این کنسول قدرتمند بالاخره مایکروسافت بعد از مدت‌‌‌ها می‌تواند گوی سبقت را از رقیب ژاپنی خود برباید.

به تازگی آقای “مت پیسکتلا” (Mat Piscatella) یکی از اعضای ارشد مؤسسه آماری NPD، در مصاحبه با وب سایت Games Industry عنوان کرده که معتقد است هیجانی که اسکورپیو در بین گیمرها به وجود آورده می‌تواند در سال جاری میلادی باعث افزایش فروش ایکس باکس وان در بازار ایالات متحده و شکست دادن پلی استیشن 4 در این منطقه شود.

ایکس باکس وان در برابر پلی استیشن 4

وی در این باره گفته:

من به شدت نسبت به موفقیت اسکورپیو در بازار ایالات متحده، به ویژه در سال اول عرضه آن، امیدوارم. به نظر من اسکورپیو پتانسیل این را دارد که در سال 2017 و در ایالات متحده، فروش ایکس باکس وان را به بیش از میزان فروش پلی استیشن 4 برساند. میزان استقبال از این محصول در بین گیمرهای حرفه‌ای می‌تواند بسیار قابل توجه باشد. با وجود اینکه از لحاظ آماری ممکن است هدف قرار دادن این قشر خاص چندان مفید نباشد، اما جلب نظر این دسته از مخاطبان می‌تواند در طولانی مدت باعث موفقیت اسکورپیو و هموار شدن مسیر افزایش فروش و پیشرفت آن در بازار شود.

هفته گذشته مشخصات رسمی پروژه اسکورپیو توسط مایکروسافت اعلام شد و ویژگی‌های درج شده برای این کنسول علاوه بر این که قدرت بالاتر آن نسبت به نسل کنونی ایکس باکس وان را نشان می‌دهد، بلکه به نظر می‌رسد اسکورپیو از پلی استیشن 4 نیز قوی‌تر خواهد بود. اسکورپیو با این قدرت بالای خود مطمئناً می‌تواند هواداران مایکروسافت را خشنود کند، زیرا پیش از این همواره گفته می‌شد که ایکس باکس وان در مقایسه با پلی استیشن 4 سخت افزار ضعیف‌تری داشته و تا حدودی بازی‌ها را با نرخ فریم و وضوح تصویری پایین‌تری اجرا می‌کند.

منبع ubergizmo
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها