ایکس باکس اسکورپیو توانایی اجرای بازی‌ها در وضوح 4K را خواهد داشت

به تازگی جزئیات جدیدی در مورد ایکس باکس اسکورپیو (Project Scorpio) مایکروسافت مشخص شده که نشان می‌دهد بر خلاف ایکس باکس وان و ایکس باکس وان اس، این کنسول جدید از ESRAM برخوردار نخواهد بود. دلیل این کار هم این است که مایکروسافت می‌خواهد اطمینان حاصل کند که توسعه دهندگان اسکورپیو نخواهند توانست بازی‌هایی مختص این کنسول طراحی کنند، زیرا این اقدام مسلماً به مزاق دارندگان ایکس باکس وان و ایکس باکس وان اس خوش نخواهد آمد.

این خبر باعث شده تا شک و تردیدهایی در خصوص این مسئله شکل بگیرد که آیا کنسول اسکورپیو توانایی اجرای ذاتی بازی‌های 4K را خواهد داشت یا نه. اما خوشبختانه پاسخ این سوال مثبت است و رئیس ایکس باکس، آقای فیل اسپنسر (Phil Spencer) در پاسخ به یک گیمر (از طریق GameSpot) تایید کرده که پشتیبانی ذاتی از بازی‌های 4K در اسکورپیو وجود خواهد داشت.

اسپنسر بعداً با ارسال توییتی اضافه کرده:

صادقانه باید بگویم که در حال حاضر تمرکز من فقط در آماده‌سازی بازی‌ها جهت نمایش و بازی کردن است. این کار می‌تواند توضیحات لازم را ارائه کند. من به نتایج کار مطمئن هستم.

پیش از این برخی از توسعه دهندگان صحبت از قدرت بالای اسکورپیو کرده و ادعا نموده بودند که این کنسول از آنچه که فکرش را می‌کردند قوی‌تر است. حتی برخی ادعا کرده‌اند که پلی استیشن 4 پرو در مقایسه با این کنسول، یک به‌روزرسانی نصفه و نیمه به شمار می‌آید.

با تمام این اوصاف، هنوز نکات مبهم زیادی در مورد اسکورپیو وجود دارد و از آنجا که مایکروسافت قبلاً اعلام کرده بود این کنسول تا قبل از نمایشگاه E3 2017 رونمایی نخواهد شد، بنابراین فعلاً باید منتظر بمانیم.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع ubergizmo
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها