آی پینز

اولین گام موفقیت آمیز برای فرستادن بشر به مریخ برداشته شد

ایلان ماسک در یک توییت خبر آزمایش موفقیت آمیز موتور جت رپتور که قرار است در سال 2024 برای اولین بار پای انسان را به مریخ باز کند را داد. آنها این موتور جت را در پایانه تحقیقاتی مک گروگر واقع در تگزاس مورد آزمایش‌های چالش برانگیز قرار داده‌اند تا در نهایت بتوانند بر مطمئن بودن این موتور حساب باز کنند. ایلان ماسک این آزمایش را “الماس ماخ” نامیده است و در این باره گفت: ” هدف از تولید رپتور دستیابی به نیروی 3 میلیون نیوتونی به مدت 382 ثانیه است”، همچنین در ادامه توضیح داد: ” این قدرت بیش از 3 برابر موشک فعلی فالکون 9 است”.
captureبا حضور 9 موتور سوخت متانی، اژدهای قرمز اسپیس ایکس از هر موشکی که تا به حال ساخته شده است قوی‌تر خواهد بود. قدرتی که در نهایت به وسیله نهایی قابلیت حمل 100 تن کالا را به مقصد سیاره مریخ می‌دهد که رقمی بسیار فوق العاده محسوب می‌شود. این شرکت قصد آزمایش نمونه اولیه و بدون سرنشین این سفینه در سال 2018 دارد و در صورت موفقیت آمیز بودن این پروژه، ایلان ماسک در سال 2024 اولین انسان را به سوی مریخ روانه خواهد کرد. این یک هدف بسیار بلند پروازانه است، خصوصا با توجه به اکتشافات جدید و کمبود شدید آب در این سیاره این موضوع بسیار بحث برانگیز شده است.

فردا در دانشگاه علوم فضایی مکزیک و کنفرانس بین‌المللی هوا فضا، ایلان ماسک به سخنرانی درباره فرستادن انسان به مریخ و با نام “ساخت بشر چند سیاره‌ای” خواهد پرداخت. به نظر می‌رسد او به دنبال ایجاد راهی جهت حمل ونقل به مریخ و سپس استعمار این سیاره سرخ است که می‌تواند پول فراوانی را برای او به ارمغان بیاورد. همچنین ممکن است او در این کنفرانس از مشکلات کمبود بودجه صحبت کند و خواستار سرمایه گذاری دولتی در این پروژه بحث برانگیز و چالشی کند.

منبع engadget
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها