نگاهی نزدیک به نسخه اصلاح شده گلکسی فولد سامسونگ

این طور که به نظر می رسد کار طراحی مجدد گوشی انعطاف پذیر و انقلابی سامسونگ به نام گلکسی فولد (Galaxy Fold) به اتمام رسیده و شرکت کره ای بالاخره به این نتیجه رسیده که این محصول آماده عرضه به بازار است. عرضه مجدد گلکسی فولد هنوز به صورت رسمی اتفاق نیفتاده اما سامسونگ نمونه ای از مدل اصلاح شده آن را در اختیار خبرنگاران و سایت های معتبر قرار داده تا قبل از عرضه رسمی، بتوانند نگاهی نزدیک به این محصول داشته و آن را مورد نقد و بررسی قرار دهند.

گلکسی فولد

اولین و مهمترین تغییری که در گلکسی فولد روی داده، بهبود محافظ صفحه نمایش آن است. این محافظ که بر روی نمایشگر امولد قابل انعطاف و 7.3 اینچی گوشی کشیده شده، در مدل اصلاح یافته تا لبه ها امتداد پیدا کرده تا کاربران به اشتباه آن را از روی صفحه نمایش جدا نکنند. همچنین کشیده شدن این محافظ تا لبه ها باعث جلوگیری از ورود و جمع شدن گرد و غبار در امتداد لبه ها نیز می شود. در مجموع به نظر می رسد سامسونگ برای این مشکل توانسته راه حل بسیار هوشمندانه ای پیدا کرده و بدون صرف هزینه هنگفت آن را برطرف کند.

گلکسی فولد

بد نیست بدانید که سامسونگ برای آرامش خاطر خریداران، 70 درصد از هزینه های احتمالی تعمیرات نمایشگر گلکسی فولد را متقبل شده است. هر چند که این مورد فقط برای کاربرانی که گوشی را در کره جنوبی پیش خرید کرده اند، معتبر است.

گلکسی فولد

از دیگر تغییراتی که در طراحی گلکسی فولد اعمال شده، اضافه شدن پوشش پلاستیکی به مکانیسم تاشوی این گوشی است. وظیفه این پوشش پلاستیکی، جلوگیری از ورود گرد و غبار و رطوبت به قسمت لولا است که پیش از این در مدل اولیه باعث بروز مشکلاتی شده بود. البته این همه تغییرات روی داده نیست، و بخشی از آن ها نیز به نوع طراحی قطعات داخلی گوشی مربوط می شود.

گلکسی فولد

علاوه بر همه این ها، فاصله بین پانل پشتی و ستون مرکزی در نسخه اصلاح شده گلکسی فولد بسیار کمتر شده و یک تقویت کننده فلزی هم درست در زیر قسمت تاشوی صفحه نمایش تعبیه گردیده است. این تقویت کننده می تواند عوارض و چین خوردگی هایی را که در اثر استفاده طولانی مدت و تا شدن های متوالی نمایشگر ممکن است به وجود بیاید، به حداقل برساند. در مدل اولیه گوشی که این تقویت کننده وجود نداشت، در کمتر از یک هفته استفاده از گوشی، نشانه های چین خوردگی در محل تا شدن صفحه نمایش دیده شده بود که بسیار ناامید کننده بود.

گلکسی فولد

اما بهترین خبر برای طرفداران گلکسی فولد این است که در نسخه بازنگری شده این گوشی، فاصله بین دو نیمه آن هنگام تاشدن به طرز چشمگیری کاهش یافته ، که این امر به نوبه خود به معنای نازک‌تر شدن گوشی در هنگام بسته بودن خواهد بود.

گلکسی فولد

در هر صورت، خیلی زود است که بگوییم سامسونگ همه مشکلات گلکسی فولد را با موفقیت حل کرده، چرا که بسیاری از تغییرات در طولانی مدت تأثیر خود را نشان خواهند داد و باید فعلاً منتظر بمانیم. مطمئناً بعد از عرضه رسمی گوشی و سپری شدن حدود یک ماه از آن موعد، می توان قضاوت بهتری در مورد نتیجه اقدامات سامسونگ داشت.

گلکسی فولد

در انتها باید اشاره کنیم که گلکسی فولد در حال حاضر با قیمتی در حدود 2000 دلار در کره جنوبی عرضه شده و به تدریج از تاریخ 16 سپتامبر (25 شهریور) راهی سایر کشور های اروپایی خواهد شد. ایالات متحده آمریکا هم احتمالاً تا پایان ماه سپتامبر پذیرای این گوشی انقلابی سامسونگ خواهد بود.

مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها