مرگ بر اثر سلفی گرفتن به پدیده ای جهانی تبدیل شده است

مرگ بر اثر سلفی گرفتن به پدیده ای جهانی تبدیل شده است
مرگ بر اثر سلفی گرفتن به پدیده ای جهانی تبدیل شده است

بنا بر گزارش جدیدی که منتشر شده، در طی 20 ماه گذشته 127 نفر در حالی که سلفی می گرفته اند کشته شده اند. 60 درصد کشته شده ها هندی بوده اند و 6.3 درصد آنها در آمریکا زندگی می کردند. مرگ بر اثر سلفی گرفتن به مرگی گفته می شود که اگر شخص در حال سلفی گرفتن نبود، اتفاق نمی افتاد.

این گزارش که توسط دانشگاه کارنیژ ملون آمریکا و به کمک چندین دانشگاه هندی تهیه شده، هشت عامل مشترک را در این مرگ ها شناسایی کرده است. بلندی، آب، بلندی و آب با هم، قطار، اسلحه، وسایل نقلیه، برق گرفتگی و حیوانات این 8 عامل هستند که تمام این 127 مرگ بر اثر یکی از آنها اتفاق افتاده است. در حالی که خانم ها بیشتر سلفی تهیه می کنند، اما 76% کشته شده گان مرد بوده اند. همچنین 70 درصد کسانی که در هنگام سلفی گرفتن کشته شده اند 24 ساله یا جوان تر بوده اند که نشان می دهد جوانان بیشتر به سلفی گرفتن علاقه دارند.

آمر کشته شدگان به تفکیک کشور
آمر کشته شدگان به تفکیک کشور

در ادامه ی این گزارش سعی شده تا با روش های ریاضی و علمی تفاوت بین یک سلفی خطرناک و امن مشخص شود که نتیجه ی آن در اینجا موجود است. البته مطمئنا کاربران اگر قبل از سلفی گرفتن های خطرناک از عقل خود کمک بگیرند خیلی تاثیر بیشتری دارد تا فقط به نتایج علمی تکیه کنند! احتمالا هر آدم عاقلی می داند که سلفی گرفتن وقتی که در لبه ی پشت بام ساختمانی 36 طبقه راه می روید زیاد کار عاقلانه ای نیست. عکس گرفتن با مار زنگی سمی هم مشخصا معقول نیست. اگر با احتیاط سلفی بگیرید بعید است که تا آخر عمر بر اثر سلفی گرفتن اتفاقی برای شما بیفتد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar