فلای تودی

سامسونگ صفحه نمایش اولد نشکن می سازد!

بخش تولید نمایشگر کمپانی کره ای سامسونگ به تازگی اعلام کرده که در حال کار بروی یک پانل اولد (OLED) انعطاف پذیری است که غیرقابل شکستن است! این پانل برای استفاده در گوشی های هوشمند در نظرگرفته شده و تأییدیه UL را دریافت کرده است. UL که مخفف Underwriters Laboratories است عبارت است از آزمایشگاه های تحت پوشش بیمه ای که برای اداره ایمنی و بهداشت حرفه ای (OSHA) وزارت کار ایالات متحده کار می کنند.

در بیانیه مطبوعاتی سامسونگ به این نکته اشاره شده که صفحه نمایش نشکن جدید این شرکت تست های مقاومت واقعی را پشت سر گذاشته است که بر اساس استانداردهای نظامی و توسط وزارت دفاع ایالات متحده تعیین شده اند.

هویونگ کیم (Hojung Kim)، یکی از مدیران ارش بخش نمایشگر سامسونگ، در این مورد گفته: “این پنجره پلاستیکی تقویت شده به ویژه برای گوشی های هوشمند بسیار مناسب می باشد […] و این به دلیل وزن کم، قابلیت انتقال بالا و دوام بالای آن است و البته ظاهری بسیار شبیه به شیشه دارد.”

این شرکت انتظار دارد که از پانل اولد بادوام خود درکنسول اتومبیل، دستگاه های موبایل نظامی، کنسول های بازی قابل حمل و رایانه های لوحی مخصوص آموزش، نیز استفاده کند.

آزمایش های انجام شده توسط UL بر روی این صفحه نمایش نشکن شامل چندین سقوط از ارتفاع بوده است. در اولین تست این قطعه 26 بار از ارتفاع 1.2 متری به پایین رها شد، و سپس آزمایشات مختلفی برای تست میزان دوام آن در درجه حرارت های بالا و پایین (بین 71 و 32- درجه سانتیگراد) انجام شد. پس از انجام این تست ها، پانل همچنان به طور معمول عمل می کرد و هیچ آسیبی به جلو، کناره ها و لبه های آن وارد نشده بود.

در انتها نیز پانل نمایشی جدید سامسونگ از ارتفاع 1.8 متری رها شد، که بیشتر از مقدار تعیین شده توسط نیروهای نظامی ایالات متحده برای صدور مجوز محصولات مشابه است. جالب اینکه پس از این سقوط هم نمایشگر همچنان کار می کرد و هیچ نشانه ای از آسیب دیدگی در آن دیده نمی شد.

منبع gsmarena
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها